WAŻNE

Do Polski wchodzi tania linia lotnicza z Emiratów

Malwina Wrotniak2017-12-06 13:44redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2017-12-06 13:44
fot. JAN SEBA / FORUM

Flydubai - tak nazywa się linia lotnicza, która wkrótce uruchomi swoje pierwsze połączenie pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską. Wiosną przyszłego roku do Dubaju polecimy z Krakowa.

Flydubai to działająca od 2009 roku linia lotnicza z siedzibą w Dubaju, kategoryzowana jako tzw. tani przewoźnik. Obecnie obsługuje ponad 85 połączeń z dwóch lotnisk w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Dubai International Airport i Al Maktoum International. Samoloty flydubai latają do krajów Środkowego Wchodu, regionu Zatoki Perskiej, Kaukazu, do Afryki, Azji Centralnej, Europy i na subkontynent indyjski. Przewoźnik zatrudnia ponad 3000 pracowników.

O tym, że w systemie rezerwacyjnym linii lotniczej pojawiło się połączenie z Polską, informuje serwis fly4free.pl. Sprawdziliśmy - samoloty flydubai mają połączyć Dubaj z Krakowem od 8 kwietnia 2018 roku. Loty pomiędzy tymi dwoma miastami będą odbywały się codziennie. Samoloty wystartują z Dubaju o godz. 18:30, by dotrzeć do Krakowa na 22:30. Podróż w przeciwną stronę rozpocznie się o godzinie 23:30, a zakończy o 05:35.Obecnie ceny lotów w pierwszych dniach od uruchomienia nowego kierunku wynoszą 1120 dirhamów, czyli około 1100 zł (przelicz kurs).

/ flyfubai.com

Do Dubaju lata z Polski również inny tani przewoźnik. Od zeszłego roku do Emiratów można polecieć z Katowic linią Wizz Air.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna portalu Bankier.pl. Z firmą związana od 2008 roku, od 2014 r. jako zastępca redaktora naczelnego i szef działu "Twoje finanse/Biznes". W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
bankierkomentuje
Z Pragi do Dubaju - wylot 11/04 a powrot 12/04 liniami z Ukrainy przez Kiev Borispol kosztuje tylko 995 zl. Ok 5 godzin dluzej w podrozy w kazda strone ale oszczedzamy 1.2 tys zl. Oznacza to ze ukrainskie linie placa/zwracaja nam 120zl za kazda godzine lotu bo srednio z nimi wynosi on ok 10h w kazda strone.
1 tys zl to taniocha.
bankierkomentuje
2200 zl w dwie strony to znacznie taniej niz na swieta z UK do Polski - tu przewoznicy szaleju sie najedli i ryzy Ryanair zyczy sobie obecnie ok 200-250gbp w jedna strone - zart i PAZERNOSC ich nie zna granic. Z UK do Polski jest max 2h lotu a do Dubaju min 2 razy tyle wiec loty do UK sa ostro wyzylowane PAZERNOSCIA linii 2200 zl w dwie strony to znacznie taniej niz na swieta z UK do Polski - tu przewoznicy szaleju sie najedli i ryzy Ryanair zyczy sobie obecnie ok 200-250gbp w jedna strone - zart i PAZERNOSC ich nie zna granic. Z UK do Polski jest max 2h lotu a do Dubaju min 2 razy tyle wiec loty do UK sa ostro wyzylowane PAZERNOSCIA linii lotniczych.
sloneczkodzg
Dużo taniej jest z Pragi . Można sprawdzić !
pytek21
Ponad 2 tyś w dwie strony to nie jest tanio

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki