BELKA ZA 2022 ROK

Do Polski trafi 76 mld euro

2023-01-11 13:44
publikacja
2023-01-11 13:44

Jesteśmy największym beneficjentem środków z Unii Europejskiej. Rozmawiamy o tym, jak zostanie podzielone 76 mld euro z perspektywy finansowej 2021 - 2027. Co, oprócz rekordowej kwoty, udało się wynegocjować z Komisją Europejską?

Do Polski trafi 76 mld euro
Do Polski trafi 76 mld euro
fot. Materiał Partnera /

Jakie są priorytety inwestycyjne polskiego rządu i oczekiwania wobec beneficjentów, mówi Grzegorz Puda, minister Funduszy i Polityki Regionalnej. Nie obawia się tego, że obecna sytuacja geopolityczna może nie sprzyjać inwestycjom i innowacjom. Przeciwnie.

– Kiedy przygotowywaliśmy programy operacyjne, myśleliśmy na przykład o tym, aby stworzyć możliwości finansowania pozyskiwania energii ze źródeł niskoemisyjnych czy zeroemisyjnych. A w tej chwili myślimy o tym, aby takich inwestycji było jak najwięcej. Jeśli uda nam się zdywersyfikować źródła, to nie tylko będziemy bardziej ekologiczni, ale i bezpieczniejsi – przekonuje Grzegorz Puda.

Podkreśla, że taka sytuacja, w jakiej jesteśmy obecnie, przyspiesza innowacyjność w wielu branżach, nie tylko energetycznej, a środki z Unii Europejskiej pomogą firmom we wdrażaniu tych innowacji. 

fot. Materiał Partnera / 

Źródło:
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Powiązane: Unia energetyczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki