Do Pekinu nie tylko LOT-em

Z Polski do Chin będzie można latać nie tylko samolotami LOT-u. Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego ogłosił, że od września linie Air China będą realizowały cztery rejsy tygodniowo na trasie Pekin-Warszawa. Będzie to konkurencja dla polskiego przewoźnika, który w tygodniu na tej trasie wykonuje trzy rejsy.

Za miesiąc do Warszawy polecą pierwsze samoloty w barwach narodowego chińskiego przewoźnika. Pasażerowie Air China będą podróżować na pokładzie Airbusa A330.

Do tej pory monopol na bezpośrednie rejsy na tej trasie miał LOT. Samoloty polskiego przewoźnika pokonują trasę Warszawa - Pekin trzy razy w tygodniu. Air China będzie miała o jeden rejs tygodniowo więcej, jednakże jej największą przewagą może okazać się siatka połączeń obejmująca praktycznie każde większe miasto z lotniskiem w Chinach.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Tomasz Sajewicz/Pekin/mcm/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Andrew

Polecam do CHIN lecieć z AEROFLOTEM business class. Szampan z dolewką :)) i ceny dużo niższe.

! Odpowiedz
0 1 ~Kuba

A ja nie polecam. Dwa razy dałem się skusić. Raz 5h oczekiwania na nową załogę bo poprzednia przekroczyła czas pracy. Miesiąc później 20 h w nocy na międzylądowaniu w mińsku na lotnisku. Bo znowu załoga przekroczyła czas pracy. Nikt się nami nie zają, żadnej informacji. Już pół roku sie szarpię o odszkodowanie. Ale na pokładzie co 30min komunikat,że są dumnym członkiem star aliance.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Sprawiedliwy

Ale oni mają więcej ludzi.

! Odpowiedz
0 5 ~Robol

Ooo to LOTowi sie urwie. 4 razy w tygodniu? Musi oznaczać ze trasa jest rentowna.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne