Do 960 zł premii w Alior Banku za założenie konta osobistego. Prześwietlamy promocję

Monika Dekrewicz2021-04-29 08:57analityk Bankier.pl
publikacja
2021-04-29 08:57

Alior Bank przygotował dla nowych klientów prawdziwą gratkę – promocję, w której można zgarnąć 720 zł. Moneyback dostępny przy koncie pozwoli zwiększyć bonus do 960 zł. O taką sumę trzeba starać się przez okrągły rok.

Do 960 zł premii w Alior Banku za założenie konta osobistego. Prześwietlamy promocję
Do 960 zł premii w Alior Banku za założenie konta osobistego. Prześwietlamy promocję
/ Bankier.pl

Aby cieszyć się miesięcznymi bonusami, konieczne będzie spełnienie kilku warunków. Wśród nich nie brakuje dokonywania płatności kartą i przez telefon czy zapewnienia wpływów. Do tych typowych, standardowych wymogów dołączają także rzadziej spotykane jak np. posiadanie produktu kredytowego.

Warunki promocji i kalendarium

Warunki dodatkowe to nieodłączna część każdej promocji bankowej. W przypadku oferty Alior Banku należy na nie zwrócić szczególną uwagę – bank dzieli nagrodę na kilka części i każda z nich objęta jest innymi wymogami.

Reklama

Regulamin promocji „Bankuj i zyskuj z kontem”

Data / Termin

Szczegóły

do 31 maja 2021 r.*

 • złożenie kompletnego wniosku o Konto Jakże Osobiste z kartą, 
 • wyrażenie zgód marketingowych

w ciągu 30 dni od złożenia wniosku

 • podpisanie umowy o Konto Jakże Osobiste z kartą

w każdym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym otwarto ROR (x12)

 • zapewnienie wpływów na konto w wysokości min. 1500 zł,
 • wykonanie płatności kartą na kwotę min. 300 zł łącznie,
 • zalogowanie się do aplikacji mobilnej

Dotyczy nagrody I stopnia w wysokości 20 zł (maks. 12 nagród)

 • zrealizowanie warunków dotyczących nagrody I stopnia,  
 • wykonanie min. jednej transakcji w aplikacji mobilnej w ramach usługi Bilety i parkingi i/lub Płatność za autostrady  

Dotyczy nagrody II stopnia w wysokości wykonanych transakcji w aplikacji w ramach wspomnianych usług – do 20 zł (maks. 12 nagród)

 • zrealizowanie warunków dotyczących nagrody I stopnia,
 • posiadanie ostatniego dnia miesiąca produktu kredytowego z nieprzeterminowanym zadłużeniem  

Dotyczy nagrody III stopnia w wysokości 20 zł (maks. 12 nagród)

w każdym miesiącu po spełnieniu warunków danej nagrody (x12)

 • wypłata danej nagrody na konto osobiste uczestnika promocji

*Bank zastrzega, że może zakończyć promocję przed podanym pierwotnie czasem.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie regulaminu promocji

Promocja „Bankuj i zyskuj z kontem” jest zarezerwowana tylko dla nowych klientów. Według regulaminu są to osoby, które w ciągu dwóch lat od złożenia wniosku o Konto Jakże Osobiste nie były posiadaczami lub współposiadaczami jakiegokolwiek konta osobistego w banku (również w T-Mobile Usługi Bankowe), rachunku walutowego czy Karty Kibica.

Jeśli zainteresowany może uznać powyższy warunek za spełniony, nie stoi nic na przeszkodzie, żeby złożyć wniosek o ROR. Tutaj także bank stawia pewne ograniczenia – zawnioskować o konto w ramach promocji można przez stronę internetową banku, bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną.

Do dnia przekazania nagrody klient nie może wycofać zgód marketingowych oraz odstąpić od umów zarówno o konto, jak i kartę debetową. Pozostałe informacje na temat promocji są dostępne w regulaminie.

Suma nagród w ramach promocji „Bankuj i zyskuj z kontem” wynosi 720 zł. „Brakujące” 240 zł to możliwy do uzyskania moneyback dostępny w ramach korzyści przysługujących posiadaczom Konta Jakże Osobistego. Klienci, którzy ją włączą, będą otrzymywać zwrot w wysokości 1% dokonanych płatności mobilnych. Maksymalny zwrot w danym miesiącu to 20 zł. W ciągu roku można uzbierać właśnie 240 zł.

Co jeszcze warto wiedzieć o Koncie Jakże Osobistym?

Mimo że bank posiada w ofercie dwa rachunki dla klientów indywidualnych – Konto Jakże Osobiste i Konto Internetowe, to zdecydowanie chętniej promuje pierwszy z nich. Promocja „Bankuj i zyskuj z kontem” nie jest wyjątkiem. Od września 2017 r., kiedy to został wprowadzony do oferty, stał się podstawowym rachunkiem banku. W przypadku tego konta najważniejsze opłaty to:

 • prowadzenie konta – od 0 do 10 zł miesięcznie (brak opłaty obowiązuje klientów, którzy nie ukończyli 26 lat lub zapewnili na rachunek wpływ w wysokości co najmniej 1500 zł w danym miesiącu),
 • obsługa karty debetowej –  0 do 5 zł miesięcznie (brak opłaty obowiązuje klientów, którzy zrealizowali kartą transakcje na kwotę min. 300 zł w danym miesiącu),
 • wypłata z bankomatu własnego –  0 zł,
 • wypłata z bankomatu obcego w Polsce – od 0 do 2,50 zł (brak opłaty pod warunkiem wyboru odpowiedniej korzyści do konta),
 • zwykłe przelewy internetowe – 0 zł.

Więcej informacji na temat rachunku można przeczytać w artykule „Konto Jakże Osobiste w Alior Banku – warunki prowadzenia rachunku”

Cechą szczególną Konta Jakże Osobistego jest możliwość wyboru dwóch darmowych korzyści. Jedna z nich została już wspomniana wyżej – to moneyback za płatności mobilne. Korzyści można na bieżąco zmieniać w bankowości elektronicznej. Chętni mogą włączyć więcej niż dwie usługi dodatkowe, ale za każdą kolejną trzeba będzie zapłacić 3,50 zł. Bank obsługuje wszystkie najpopularniejsze formy płatności mobilnych (Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz BLIK).

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Najnowsza oferta Alior Banku ma trudny do odparcia argument – wysokość premii. 720 zł powiększone o 240 zł moneybacku to maksymalny bonus, który po spełnieniu warunków dodatkowych można zgarnąć w ciągu 12 miesięcy. Taka kwota nie gościła już dawno wśród promocji bankowych.

Do plusów oferty można również zaliczyć proste warunki dodatkowe obowiązujące w przypadku nagrody I stopnia – to częściowo warunki uprawniające do otrzymania zwolnienia z opłaty za korzystanie z konta i karty debetowej. Z oferty mogą skorzystać posiadacze innych produktów banku (np. konta oszczędnościowego, lokaty, kredytu gotówkowego). Niektóre banki po niespełnieniu warunków w jednym z miesięcy, zamykają niejako promocję. Za takie potknięcie uczestnik promocji zapłaci jedynie brakiem premii za dany miesiąc – w kolejnym może ponownie ubiegać się o bonus.

Podzielenie premii na kilkanaście miesięcy może być odebrane jednak odebrane także jako wada – o całkowity bonus jest zdecydowanie trudniej w szczególności, jeśli wziąć pod uwagę skomplikowane warunki – wśród nich dokonywanie płatności za bilety, parkingi lub autostrady oraz posiadanie produktu kredytowego. Utrudnieniem dla byłych klientów może być także dość długi okres karencji.

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
rkulcz
Polecam nowy bank internetowy BlackCatCard - działa w całej UE, a konto i karta Mastercard u nich są za darmo.

Dla nowych klientów oferują 20 euro bonusu, czyli prawie 100 zł ;)

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki