PIT 2022

Do 450 zł za eKonto osobiste w mBanku. Prześwietlamy promocje

Monika Dekrewicz2021-07-01 09:30analityk Bankier.pl
publikacja
2021-07-01 09:30

450 zł to całkowity bonus, który można zdobyć, biorąc udział w dwóch promocjach eKonta osobistego z oferty mBanku. To, co wyróżnia najnowsze akcje specjalne to nie tylko wysoki bonus, ale również krótszy niż do tej pory okres karencji dla byłych klientów.  

Do 450 zł za eKonto osobiste w mBanku. Prześwietlamy promocje
Do 450 zł za eKonto osobiste w mBanku. Prześwietlamy promocje
/ Bankier.pl

Po dłuższej przerwie ponownie gościmy propozycje mBanku na łamach „Prześwietlamy promocje”. Ostatnia analiza oferty banku obejmowała zdecydowanie niższą premię – 160 zł. Aktualnie zgarnąć można prawie trzykrotność tej sumy – 450 zł.

Poza standardowymi wymogami towarzyszącymi każdej promocji bankowej, klienci zainteresowani pełną pulą nagród, muszą zwrócić uwagę na jeszcze jedno utrudnienie – aby było możliwe cieszenie się premią 450 zł, konieczne jest skorzystanie nie z jednej, a z dwóch promocji eKonta osobistego. Jedna z nich – ta organizowana przez wydawcę Bankier.pl – ma pierwszeństwo przed ofertą ze strony internetowej mBanku.

Reklama

Warunki promocji i kalendarium

Warunki obu ofert wraz z dokładnym terminarzem można znaleźć w tabeli poniżej.

„Zgarnij Premię z eKontem – IV edycja”

Data lub termin

Szczegóły

do 13 sierpnia 2021 r.

 • dokonanie rejestracji w promocji,
 • złożenie wniosku o konto przez specjalną stronę internetową, której adres klient otrzyma w wiadomości e-mail po dokonaniu rejestracji

w ciągu miesiąca od złożenia wniosku o konto osobiste

 • zawarcie umowy o eKonto osobiste*

w ciągu dwóch miesięcy od założenia konta osobistego

 • zrealizowanie min. 8 z listy akceptowanych transakcji w każdym z dwóch miesięcy

do 30 listopada 2021 r.

 • otrzymanie od organizatora informacji o przyznaniu nagrody przez wiadomość e-mail

do 14 dni roboczych od otrzymania e-maila o przyznaniu nagrody

 • przekazanie premii na konto klienta

Dotyczy nagrody w postaci premii pieniężnej w wysokości 150 zł

„eKonto osobiste plus premia”

do 28 września 2021 r.

 • złożenie wniosku i otwarcie konta osobistego wraz z kartą debetową (warunek spełniony w ramach poprzedniej promocji),
 • wyrażenie odpowiednich oświadczeń

Warunki podstawowe

 • otwarcie konta na selfie lub e-dowód

Dotyczy nagrody za otwarcie eKonta osobistego na selfie/ przez e-dowód

w ciągu 7 dni od otwarcia konta

 • dokonanie wpływu w wysokości min. 1000 zł,
 • zrealizowanie co najmniej 8 płatności kartą debetową/Blikiem lub telefonem

Dotyczy nagrody za szybki Wpływ i Transakcje w wysokości 50 zł

w miesiącu otwarcia konta i/lub kolejnym miesiącu

 • wykonanie min. 1 transakcji kartą/Blikiem lub telefonem

Dotyczy nagrody za otwarcie eKonta osobistego na selfie/ przez e-dowód

do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otwarto konto

 • otwarcie eKonta Junior

Dotyczy nagrody za otwarcie eKonta Junior

w drugim pełnym miesiącu po otwarciu konta

 • dokonanie wpływu w wysokości min. 1000 zł,
 • zrealizowanie co najmniej 8 płatności kartą debetową/Blikiem lub telefonem

Dotyczy nagrody I za Wpływ i Transakcje w wysokości 50 zł

 • otrzymanie nagrody za Szybki Wpływ i Transakcje, 
 • otrzymanie nagrody za otwarcie eKonta osobistego na selfie/ przez e-dowód,
 • otrzymanie nagrody za otwarcie eKonta Junior 

w trzecim pełnym miesiącu po otwarciu konta

 • dokonanie wpływu w wysokości min. 1000 zł,
 • zrealizowanie co najmniej 8 płatności kartą debetową/Blikiem lub telefonem

Dotyczy nagrody II za Wpływ i Transakcje w wysokości 50 zł

 • otrzymanie nagrody I za Wpływ i Transakcje

w czwartym pełnym miesiącu po otwarciu konta

 • dokonanie wpływu w wysokości min. 1000 zł,
 • zrealizowanie co najmniej 8 płatności kartą debetową/Blikiem lub telefonem

Dotyczy nagrody III za Wpływ i Transakcje w wysokości 50 zł

 • otrzymanie nagrody II za Wpływ i Transakcje

w piątym pełnym miesiącu po otwarciu konta

 • otrzymanie nagrody III za Wpływ i Transakcje

*Sposób otwarcia konta osobistego może wpływać na wysokość premii w ramach promocji „eKonto osobiste plus premia”.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie regulaminów promocji

Zgarnij Premię z eKontem – IV edycja

Promocją, od której należy zacząć spełnianie warunków, jest „Zgarnij Premię z eKontem – IV edycja”. Pierwszą przeszkodą do pokonania jest zweryfikowanie, czy w ogóle można z niej skorzystać. Organizator promocji, czyli wydawca portalu Bankier.pl, sprawdzi bowiem, czy uczestnik nie był posiadaczem lub współposiadaczem konta (również oszczędnościowego) w mBanku po 1 stycznia 2018 r. Dodatkowe ograniczenie może objąć osoby, które po tym terminie złożyły wniosek o eKonto osobiste i których wniosek jest procesowany przez bank – także i ta grupa zainteresowanych nie będzie mogła skorzystać z tej oferty.

Kolejne etapy to w skrócie dokonanie rejestracji w promocji, złożenie wniosku o konto (tutaj organizator wymaga skorzystania z przesłanego przez siebie odnośnika do formularza), założenie rachunku oraz spełnienie dodatkowych warunków dotyczących dokonywania transakcji. Na liście podanej w regulaminie promocji znajdują się transakcje bezgotówkowe zrealizowane kartą, transakcje BLIK, płatności telefonem oraz przelewy zewnętrzne. W trakcie procesu zakładania konta należy pamiętać o wyrażeniu zgody na ujawnienie organizatorowi niektórych informacji przez bank w tym potwierdzenie założenia konta i spełnienia warunków – jest to związane z tym, że organizatorem nie jest w tym przypadku sam bank. Po spełnieniu tych warunków klient może się cieszyć premią w wysokości 150 zł.

Konto najlepiej założyć przez e-dowód lub selfie. Dlaczego? O tym w części artykułu dotyczącej promocji „eKonto osobiste plus premia”

Więcej informacji na temat promocji „Zgarnij Premię z eKontem – IV edycja” można znaleźć w regulaminie.

eKonto osobiste plus premia

150 zł to dopiero część dostępnego bonusu dla nowych klientów mBanku. Ofertę „Zgarnij Premię z eKontem – IV edycja” można łączyć z inną promocją, tym razem organizowaną przez sam bank. W jej ramach zgarnąć można dodatkowe 300 zł oraz podwyższone do 1,70% oprocentowanie na koncie Moje cele (do 10 000 zł) służącym do gromadzenia tzw. końcówek transakcji. Lepsza stawka procentowa przysługuje już za samo otwarcie rachunku przez nowego klienta. Za taką osobę mogą się uznać ci, którzy nie korzystali po 1 stycznia 2018 r. z konta w mBanku również jako współwłaściciele – jest to zbliżony warunek do tego stosowanego we wcześniej opisywanej promocji.

W przypadku oferty „eKonto osobiste plus premia” wyjątkową uwagę trzeba zwrócić na regularność. Dostępna premia w wysokości 300 zł jest podzielona na sześć mniejszych bonusów po 50 zł. Cztery z nich dotyczą wpływów i transakcji i są wykonywane jeden po drugim. Dwa dotyczą nieco innych warunków (sposobu założenia eKonta osobistego oraz możliwości zyskania dodatkowej premii za założenie eKonta Junior). Bank premiuje założenie konta przez e-dowód lub selfie. Co istotne, niespełnienie warunków którejś z nich nie dyskwalifikuje z walki o pozostałe bonusy.

Dodatkowe zapisy na temat promocji mBanku można znaleźć w jej regulaminie dostępnym tutaj.

Co jeszcze warto wiedzieć o eKoncie osobistym?

eKonto osobiste jest rachunkiem pierwszego wyboru w mBanku. Mogą z niego skorzystać klienci w każdym wieku, jednak jest on przede wszystkim skierowany do osób w wieku od 25 lat (młodsi klienci mogą także sięgnąć po eKonto możliwości). Podstawowe opłaty obowiązujące jego posiadaczy to:

 • prowadzenie konta – 0 zł/m-c,
 • obsługa karty debetowej – 0 zł/m-c w przypadku zrealizowania płatności na kwotę min. 350 zł,
 • obsługa karty debetowej – 7 zł/m-c w przypadku braku zrealizowania wymogu zwalniającego,
 • standardowe przelewy internetowe – 0 zł,
 • wypłata z bankomatu krajowego poniżej 100 zł – 2,50 zł,
 • wypłata z bankomatu krajowego od 100 zł – 0 zł.

W mBanku są dostępne wszystkie popularne płatności mobilne – Apple Pay, Google Pay, BLIK, Garmin Pay oraz Fitbit Pay. Więcej informacji o rachunku można przeczytać w tym artykule „eKonto osobiste w mBanku – warunki”.

Czy skorzystanie z promocji się opłaca?

Po nieco chudych miesiącach, kiedy to ze świecą można było szukać promocji bankowych z premią wyższą niż 300 zł, banki powróciły do zachęcania nowych klientów bardziej konkurencyjnymi stawkami. Jednym z nich jest mBank. Klienci w ramach dwóch promocji eKonta osobistego mogą zgarnąć do 450 zł i podwyższoną stawkę na koncie oszczędnościowym. To pierwszy i chyba główny atut tej oferty.

Na liście plusów można również znaleźć:

a)      warunki dotyczące wpływów – bank nie wymaga, aby były to wpływy wynagrodzenia. Przelew może także przyjść nawet innego rachunku klienta, jeśli nie jest on prowadzony w mBanku,

b)      podział premii na kilka mniejszych bonusów – jest to korzystne w sytuacji, kiedy klient opuści któryś z wymogów. W przypadku promocji mBanku oznacza to co najwyżej utratę jednej części premii a posiadacz rachunku może w dalszym ciągu walczyć o nagrody w kolejnych miesiącach,

c)      skrócony okres karencji – promocja „eKonto osobiste plus premia” to pierwsza oferta specjalna konta osobistego w mBanku, której karencja zaczyna się od 2018 r. Oznacza to, że posiadacze rachunków, którzy w 2017 roku wypowiedzieli umowę, mogą już składać wnioski o promocyjne eKonto. Do tej pory nie było to możliwe,

d)      możliwość skorzystania z oferty przez użytkowników innych produktów banku – wyłączeniem objęci są wyłącznie posiadacze i współposiadacze kont osobistych oraz kont oszczędnościowych.

Dla niektórych utrudnieniem może być przede wszystkim konieczność skorzystania nie z jednej, a dwóch rozdzielnych promocji. Co więcej, w przypadku jednej z nich warunki spełnia się przez kilka miesięcy, co odsuwa nieco w czasie możliwość cieczenia się pełną premią. Co więcej, dla części osób otrzymanie pełnej puli nie będzie możliwe ze względu na warunek jednego z bonusu w wysokości 50 zł – założenie eKonta Junior dla dziecka do lat 13.

Zapisz się na newsletter "Prześwietlamy promocje"

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kamilke
W banku internetowym BlackCatCard macie darmowe konto i kartę. Zakłada się całkowicie przez internet, bez wychodzenia z domu.

Dodatkowo do 14 lipca dla nowych klientów oferują 20 euro, czyli około 100 zł premii :]

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki