REKLAMA

Disney+ zyskał blisko 2 mln użytkowników w pierwszym tygodniu. Sprawdzamy, ile kosztuje i jakie są dostępne promocje

2022-06-28 14:30
publikacja
2022-06-28 14:30
Disney+ zyskał blisko 2 mln użytkowników w pierwszym tygodniu. Sprawdzamy, ile kosztuje i jakie są dostępne promocje
Disney+ zyskał blisko 2 mln użytkowników w pierwszym tygodniu. Sprawdzamy, ile kosztuje i jakie są dostępne promocje
fot. Kaspars Grinvalds / / Shutterstock

Disney+ w ciągu pierwszego tygodnia na polskim rynku przebił wynik HBO Max i zbliżył się do Netflixa. Platforma zebrała blisko 2 mln subskrybentów, a kolejnych chętnych nie brakuje. Sprawdzamy, ile kosztuje miesięczny dostęp i jakie promocje są dostępne.

Platforma Disney+ wystartowała w Polsce 14 czerwca. W ciągu zaledwie 7 dni zebrała ok. 1,9 mln subskrybentów, jak pochwalił się w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Kakhber Abashidze, country manager Walt Disney Company w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wynik ten, zdaniem dyrektora Disneya, jest ponadto, co założyli włodarze przed startem usługi w naszym kraju. Dla porównania, w podobny okresie HBO Max zanotowało o 700 tys. mniej subskrybentów od Disneya.

Jeżeli chodzi o największego do tej pory gracza na rynku platform streamingowych, czyli Netflixa, to w ciągu kilku lat zabrał on ponad 2 mln płacących użytkowników, jak wynika z danych firmy Ondia, obejmujących okres ostatniego kwartału 2021 r. Choć z uwagi na dużą popularność współdzielenia konta, z czym Netflix otwarcie zamierza walczyć, do tego wyniku można dodać ok. trzy razy więcej osób, które mają faktyczny dostęp do treści amerykańskiego giganta.

Ile kosztuje Disney+?

Cena miesięczna za dostęp do 800 filmów i ponad 1800 seriali, w tym produkcji spod szyldu „Marvela” i „Star Wars”, wynosi 28,99 zł. Na stronie Disney+ można też wybrać subskrypcję roczną, której cena wynosi 289,90 zł płatne z góry za 12 miesięcy i dalej łącznie 15 proc. zniżki.

Dostęp do platformy oferują również zewnętrzni usługodawcy. Są nimi Polsat, Plus oraz Netia, czyli firmy wchodzące w skład Grupy Polsat Plus. W promocjach przygotowanych przez partnera można dostać usługę Disney+ w pakiecie telewizji w Polsat Box za 35 zł/mies. lub w większym pakiecie L za 100 zł/mies. W tej opcji Disney jest w cenie przez cały czas trwania umowy.

Dla klientów Plusa została przygotowana oferta dostępu do Disney+ na rok, dodawana do każdego abonamentu głosowego i internetowego w sieci. Natomiast w Netii również jest promocja na roczny abonament, dodany w cenie do ofert stacjonarnego internetu lub pakietów TV. Jednocześnie jest opcja dwuletniego dostępu do platformy, ale to jest przygotowane jedynie dla klientów zainteresowanych internet, pakietem TV oraz przeniesieniem numeru komórkowego do Netii.

Promocja została również przewidziana dla klientów Polsat Box Go. W nowym pakiecie premium, dostęp do ponad 100 kanałów oraz do biblioteki Disney+ kosztuje 50 zł/mies.

AB

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
samsza
Aż tylu chłonie treści lgbt ? Szacuneczek.
pjoz
a zdefiniuj II prawo Kirchoffa?

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki