REKLAMA

Deutsche Bank dostaje "kuratora" od niemieckiego nadzoru finansowego

2018-09-25 09:11
publikacja
2018-09-25 09:11

Opieszałość Deutsche Banku w związku z zapewnieniem odpowiednich narzędzi i mechanizmów przeciwdziałających praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu spotkała się z dezaprobatą BaFin – niemieckiego organu nadzoru finansowego. Instytucja była na tyle zniecierpliwiona, że postanowiła baczniej monitorować działania pożyczkodawcy – donosi „The Wall Street Journal”.

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

W tym celu dokonano bezprecedensowego kroku i po raz pierwszy w historii nałożono na podmiot rynku bankowego specjalnego strażnika, który przez trzy najbliższe lata ma monitorować działania Deutsche Banku w zakresie zabezpieczenia transakcji przed praniem pieniędzy. Do tego zadania wyznaczono KPMG, które będzie także oceniało największy niemiecki bank i przedstawiało wyniki analizy bezpośrednio nadzorowi.

Deutsche Bank jest pod względem tego typu oszustw na świeczniku – BaFin wciąż zgłasza zarzuty do zbyt liberalnej polityki banku w tym zakresie. Naciski zwiększyły się szczególnie w obliczu ostatnich afer. Serwis informacyjny Deutsche Welle pisze, że w ubiegłym tygodniu ten problem dotyczył duńskiego Danske Bank, który ujawnił, że 234 mld dolarów podejrzanych środków zostało przelanych przez małą jednostkę zlokalizowaną w Estonii.

Także ING na początku miesiąca postanowiło zwolnić swojego dyrektora finansowego po tym, jak nałożono na bank 900 mln dolarów amerykańskich kary finansowej za niedostateczną kontrolę i dopuszczenie do prania pieniędzy w transakcjach holenderskiego banku.

Deutsche Bank od dawna jest na celowniku organów kontrolujących rynek finansowy. Instytucja była zamieszana w manipulowanie stopami procentowymi, cenami złota i srebra czy misselling, za co sukcesywnie otrzymywało kary do zapłacenia. Sytuacji nie pomagają finanse Deutsche Banku, który w ostatnich latach notował straty.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
eagleeye
No nie mizliwe ze DB (niemiecki bank) takie lody krecił. Widać jak na dłoni niemiecką uczciwość !!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki