Depozyty SKOK-ów są pod ochroną

analityk Bankier.pl

Zawirowania wokół losów zarządzających kasą nie powinny wpłynąć na bieżącą działalność spółdzielni. Warto ponownie przypomnieć, że od listopada zeszłego roku depozyty zgromadzone w SKOK-ach objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dla klientów oznacza to, że środki do wysokości 100 tys. euro znajdują się pod ochroną.

Suma depozytów zgromadzonych w SKOK Wołomin w I półroczu 2014 r. wynosiła 2,7 mld zł. Bankowy Fundusz Gwarancyjny dysponuje środkami wielokrotnie wyższymi niż ta kwota - w 2012 r. fundusz pomocowy wynosił ok. 7 mld zł.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Dim

KNF wymyślił dla SKOK Wołomin stres test tylko w warunkach rzeczywistych. Dla banków robi wo tylko w sposób symulowany bez straszenia klientów i wyrzucania zarządu.A wszystko przez to że, kawa się przypaliła. A co by to było gdyby stało się coś naprawdę ? Trzeba by było uruchomić siły zbrojne w celu zniszczenia muchy.

! Odpowiedz
3 2 ~WoW

...że niby wcześniej nie były pod ochroną? Bullshit

! Odpowiedz
3 3 ~qwea

Przed listopadem 2013 nie były chronione.Niech jeszcze zbankrutują 2 SKOKI to z tych 7mld nie zostanie nic... Ciekawe czy wtedy będzie tak spokojnie.

! Odpowiedz
1 2 ~show odpowiada ~qwea

takich jak ty powinni łapać od razu za jaja (czyt. IP) i stawiać przed sądem dla nieletnich debili.Przed BFG było ubezpieczenie depozytów w TUW SKOK do kwoty 22500euro. A teraz przeproś i spi...na drzewo gówniarzu.

! Odpowiedz
0 0 ~qwea odpowiada ~show

Człowiek uczy się całe życie... buraku!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne