REKLAMA

Deloitte Audyt z zakazem działalności w Polsce. Echa współpracy z GetBackiem?

2023-09-20 16:45
publikacja
2023-09-20 16:45

Deloitte Audyt otrzymała decyzję Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego i podjęła kroki zmierzające do odwołania się od jej zasadności - przekazała Katarzyna Nowak z Deloitte Polska. "Rzeczpospolita" podała w środę, że Deloitte Audyt miała dostać trzyletni zakaz wykonywania badań sprawozdań finansowych.

Deloitte Audyt z zakazem działalności w Polsce. Echa współpracy z GetBackiem?
Deloitte Audyt z zakazem działalności w Polsce. Echa współpracy z GetBackiem?
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Jak przekazała "Rzeczpospolita", zgodnie z jej nieoficjalnymi informacjami Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) zakazała firmie Deloitte Audyt przeprowadzania badań sprawozdań finansowych. Gazeta zaznaczyła, że decyzja nie jest jeszcze prawomocna.

Według rozmówców "Rz" spółka otrzymała trzyletni zakaz wykonywania badań sprawozdań finansowych. Jak podkreślił dziennik, tak sroga decyzja jest ewenementem w UE i może mieć znaczący wpływ na kształt polskiego rynku audytu.

Katarzyna Nowak z Deloitte Polska przekazała w odpowiedzi dla PAP, że spółka Deloitte Audyt otrzymała decyzję drugiej instancji PANA i równocześnie podjęła kroki zmierzające do odwołania się od jej zasadności na drodze sądowo-administracyjnej.

"Z uwagi na to, że postępowania prowadzone przez PANA w sprawie nadzoru nad firmami audytorskimi są objęte wymogiem poufności, nie możemy udzielić dalszych komentarzy do czasu zakończenia procesu odwoławczego" - zastrzegła przedstawicielka Deloitte.

Nowak podkreśliła, że spółka Deloitte Audyt pozostaje podmiotem zarejestrowanym przez PANA na liście firm świadczących usługi audytorskie w Polsce.

"Wszystkie spółki działające pod marką Deloitte w Polsce zawsze w sposób otwarty komunikują się z kluczowymi interesariuszami we właściwych momentach i w kwestiach, które potencjalnie mogą ich dotyczyć" - podsumowano w odpowiedzi.

Na stronie "Rz" dodano, że mija pięć lat od wybuchu afery GetBacku, w której 9 tys. obligatariuszy straciło prawie 3 mld zł. Audytorem firmy była spółka Deloitte Audyt. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (15)

dodaj komentarz
max5000
9 tys ludzi straciło 3 mld zł ale Leszek stał się gwiazdą TVN i gazety wyborczej Michnika bo uciekł z kraju w bagażniku. Teraz widzicie jak wam piora mózgi media w tym kraju.
ministerprawdy
Tak szanowana firma jeśli chce być szanowana a by okazało sie, że się przyczyniła do strat to powinna sama z własnej incjatywy naprawić szkody.
akcjoinm
jeszcze bym ukarał te agencje ratingowe, które tuż przed upadłością wystawiały GETBACKowi pozytywne oceny na które to powoływali się oszuści z IDEA BANKU sprzedając lewe obligacje.
Większość z nich pisała je na zlecenie i miała za to płacone. Zresztą to samo dotyczy większości rekomendacji biur maklerskich.
pozhoga
Niedasię: działalność agencji (zresztą w 100% obcych) nie jest regulowana prawnie (a audyt jest).
swietlana_odessa
zakredytowane korposzczury w stanie przedzawałowym
pozhoga
Absolutnie nie - nic prostszego jak założyć nową spółkę z (prawie) tymi samymi pracownikami. Poleci parę głów, i to raczej nie z wierchuszki, a biznes będzie się kręcił.
ertom
Wreszcie. Dlaczego tak późno i nie na zawsze?
tomitomi
Abris , to kosherna potęga !
prawnuk
chyba jednak firma powinna pokryć straty, choćby w postaci przyzwoitej kary.
I to niekoniecznie na rzecz tych co kupili te obligacje /choć np 10% by mogli zapłacić/, ale obok kara gigantyczna.
Firma jest ubezpieczona, miała wpadkę - naliczyc powiedzmy 10% obrotów rocznych.

bo tu chyba sprawa jest OCZYWISTA
tomm33
Na to trzeba było lat i dziesiątków milionów złotych utraconych przez obligatariuszy? Dariusz Sz. który podpisał lewe sprawozdania Getback pod nadzorem partnera zarządzającego poszedł już dawno robić karierę dalej.

Deloitte ma "piękną" historię w Polsce, sprawa PZU Życie gdzie Wieczerzaka skazano na lata więzienia
Na to trzeba było lat i dziesiątków milionów złotych utraconych przez obligatariuszy? Dariusz Sz. który podpisał lewe sprawozdania Getback pod nadzorem partnera zarządzającego poszedł już dawno robić karierę dalej.

Deloitte ma "piękną" historię w Polsce, sprawa PZU Życie gdzie Wieczerzaka skazano na lata więzienia przez błędny raport tej firmy, wtedy wydany ręką sługusa władzy Lesława P. który pośmiertnie wsominany jest jako bohater i nawet fundacji się doczekał.

Sorry korporacjusze, od jutra udawać że się jest zajętym w tym trudnym dla kołchozu momencie, pomagać kolegom z taxów i advisory - może tego nie wstrzymają?

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki