REKLAMA

Dekpol Deweloper chce rozpocząć w '20 budowę sześciu inwestycji

2020-07-14 14:16
publikacja
2020-07-14 14:16
fot. Dekpol Deweloper / dekpol.pl

Dekpol Deweloper planuje rozpocząć w 2020 roku budowę sześciu inwestycji, liczy na poprawę marży brutto ze sprzedaży - poinformował we wtorek prezes Sebastian Barandziak. Spółka chce utrzymać poziom sprzedanych lokali przy jednoczesnym podniesieniu średniej wartości lokalu.

"W planach mamy dywersyfikację oferty pod kątem lokalizacyjnym - województwo pomorskie, Warszawa i Wrocław. Chcemy być też zdywersyfikowani pod względem cenowym - mamy segment popularny, mamy segment podwyższony i segment premium. Jesteśmy otwarci zarówno na klientów, którzy chcą mieszkać, jak i tych inwestycyjnych" - powiedział podczas wtorkowej konferencji prezes Dekpol Deweloper Sebastian Barandziak.

"Walczymy o wzrost marży brutto ze sprzedaży i myślę, że w naszych tegorocznych wynikach to będzie już bardzo mocno widoczne" - dodał.

Prezes poinformował, że Dekpol Deweloper chce rozpocząć w tym roku budowę sześciu inwestycji. Na koniec czerwca w ofercie firmy znajdowało się 136 lokali.

Spółka sprzedała w pierwszej połowie roku 53 lokale wobec 227 przed rokiem. Jak podano, wpływ na osiągnięte wyniki sprzedaży lokali miała przede wszystkim sytuacja związana z pandemią COVID-19. Spółka przystąpiła obecnie do analiz mających na celu aktualizację celów sprzedażowych grupy na 2020 rok. W lutym zarząd informował, że celem na ten rok jest sprzedaż 400 lokali.

W prezentacji podano, że celem jest utrzymanie dotychczasowego poziomu liczby sprzedanych lokali przy jednoczesnym podniesieniu średniej wartości lokalu. Średnia cena lokalu wzrosła w pierwszym półroczu tego roku do 593,4 tys. zł z 469 tys. zł w 2019 roku.

Spółka podała we wtorek, że w pierwszym półroczu otrzymała pozwolenia na użytkowanie 139 lokali w inwestycji "Nowe Rokitki V,VI", gdzie sprzedaż na koniec czerwca wynosiła 84 proc., 284 lokali w inwestycji "Grano Residence" w Gdańsku (sprzedaż na poziomie 95 proc.) oraz 157 lokali w inwestycji "Foresta" w Gdańsku (sprzedaż 93 proc.).

W pierwszym półroczu spółka przekazała 437 lokali. W lutym zarząd informował, że celem jest przekazanie klientom ok. 650 lokali.

Dekpol Deweloper jest spółką zależną notowanego od 2015 roku na GPW Dekpolu.

W 2019 roku Dekpol Deweloper sprzedał 382 lokale wobec 569 przed rokiem, a przekazał 490 lokali wobec 591 rok wcześniej. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki