REKLAMA

Debiut Black Pearl Capital - 31 marca 2010

2010-03-29 14:20
publikacja
2010-03-29 14:20

Black Pearl Capital S.A. - fundusz typu private equity założony w październiku 2009 roku przez grupy kapitałowe WDM oraz TOTMES – zadebiutuje 31 marca br. na rynku NewConnect. W ramach dwóch prywatnych emisji akcji fundusz pozyskał łącznie 5 mln zł.


31 marca br. na NewConnect zadebiutuje 41.500.000 akcji Black Pearl Capital S.A.

- „Spółka powstała w październiku 2009 roku, a jej kapitał zakładowy wynosił 3 mln zł. Dzięki temu od razu byliśmy w stanie dokonać pierwszych inwestycji. Kolejnym etapem były dwie prywatne oferty akcji przeprowadzone w okresie grudzień-styczeń. W ich wyniku pozyskaliśmy kolejne 5 mln zł na nowe inwestycje w atrakcyjne papiery spółek publicznych oraz podmiotów z rynku niepublicznego. Konsekwencje takiego rozwoju wydarzeń są dwie: po pierwsze od samego początku działalności generujemy pozytywny wynik finansowy na realizowanych transakcjach, po drugie w szybkim tempie zbudowaliśmy ciekawy portfel aktywów, którego wartość przyrasta w czasie.” - mówi Jacek Woźniakowski, prezes zarządu Black Pearl Capital S.A.

Kolejnym etapem rozwoju Black Pearl Capital S.A. będzie połączenie z funduszami BIO-MED Capital S.A. oraz Totmes Fund S.A., do którego wg podpisanej umowy inwestycyjnej dojdzie w czerwcu/lipcu br.

- „W wyniku tych akwizycji powstanie podmiot posiadający 40 mln zł aktywów i 12 mln zł gotówki na inwestycje, co wg wstępnych szacunków powinno pozwolić na wypracowanie przynajmniej 10 mln zł zysku netto jeszcze w tym roku. W portfelu funduszu po połączeniu znajdować się będzie 20 spółek, w tym kilka publicznych i kilka kolejnych szykujących się do do debiutów zarówno na rynku regulowanym jak i alternatywnym. To bardzo dobra wiadomość dla inwestorów, w szczególności tych którzy obejmowali akcje Black Pearl Capital jeszcze przed powstaniem planów konsolidacji rynku, gdy cena nie uwzględniała wynikających z tego korzyści.” – tłumaczy Jacek Woźniakowski, prezes zarządu Black Pearl Capital S.A.Black Pearl Capital S.A. podejmuje już także pierwsze działania przygotowawcze mające na celu przenosiny na rynek regulowany.

-„Połączenie z funduszami Totmes Fund oraz BIO-MED Capital znacznie przyśpieszy prace nad przenosinami na rynek regulowany. Jednakże obecnie naszym priorytetowym celem jest pokazać wyniki i zapewnić naszym akcjonariuszom wysoką płynność obrotu na rynku alternatywnym. Być może w międzyczasie Black Pearl Capital przejmie jeszcze inny podmiot działający już na rynku.” - tłumaczy Jacek Woźniakowski./ BLACK PEARL CAPITAL S.A.
Źródło:Informacja prasowa

Do pobrania

Portfelinwestycyjnydoc
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~przemek547
Hmmm... nic się tu nie dzieje ciekawe będą spadki, czy wzrosty?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki