REKLAMA
WAŻNE

Datę ślubu ustalisz on-line

2012-12-05 13:50
publikacja
2012-12-05 13:50
Bilet na samolot, na mecz, do kina, miejsce w hotelu, prywatna wizyta u lekarza – to tylko przykłady spraw, których termin można zarezerwować przez internet. Od niedawna do tej listy można również dopisać rezerwację daty ślubu. Jak do tej pory, taką możliwość mają mieszkańcy zaledwie dwóch polskich miast, trzecie wdraża taką funkcjonalność, a niewykluczone, że w ich ślady pójdą kolejne.

ślub
Image licensed by Ingram Image

Jako pierwsza taką możliwość dla przyszłych małżonków wprowadziła Legnica. Na stronach urzędu stanu cywilnego tego miasta opcja e-rezerwacji daty ślubu pojawiła się już dwa lata temu. Jako drugi, taką funkcjonalność udostępnił Urząd Miasta w Zielonej Górze. Teraz nad podobnym rozwiązaniem pracują częstochowscy urzędnicy.

»"Rodzina na swoim" napędza koniunkturę na śluby

Aby zarezerwować termin ślubu w tych miastach, należy wejść na stronę miejscowego urzędu stanu cywilnego i odnaleźć zakładkę „e-urząd”, a w nim „termin ślubu” lub „rezerwacja terminu ślubu”. Po kliknięciu w tę zakładkę wyświetla się kalendarz z oznaczonymi dniami, w których są wolne terminy. Po wyborze dostępnej daty - aby dopełnić rezerwacji - potrzebne jest uzupełnienie danych małżonków.

»Ile kosztuje wedding planner?

Mankament polega jednak na tym, że taka internetowa rezerwacja jest jedynie wstępna. W terminie 7 dni od jej dokonania nowożeńcy muszą udać się osobiście do urzędu i złożyć pisemne oświadczenie, że są stanu wolnego i nie ma przeszkód do zawarcia przez nich małżeństwa. Oba urzędy podkreślają też, że przy internetowej rezerwacji terminu ślubu należy uwzględnić prawny wymóg złożenia tzw. zapewnień o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa oraz wymaganych dokumentów na miesiąc przez planowanym terminem ślubu.

»Ślub w plenerze - jak to zorganizować?


Możliwość rezerwacji terminu ślubu on-line dostępna jest ponadto jedynie, gdy mowa o ślubach cywilnych, nie dotyczy natomiast ślubów w formie wyznaniowej ze skutkami cywilnymi (tzw. ślubów konkordatowych).

kwl/usc.pl/bankier.pl
Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Guest
Mi bardzo taka opcja pomoże ponieważ mieszkam za granicą i nie mam możliwości często przyjeżdżać do Polski...
~dsfsdf
no rzeczywiscie bajer jakich mało..ułatwi to zycie milionom ludzi...przeciez takiej rezerwacji dokonujemy przynajmniej raz w roku
~dfghj
No tak, super, przecież ślub biorę conajmniej raz w tygodniu, to naprawde teraz u nas Europa.

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki