Dairy Queen Warrena Buffetta wchodzi do Polski

Jedna z najbardziej lubianych na świecie sieci barów szybkiej obsługi oraz lider w sektorze słodkich przekąsek zwiększa swoją obecność w Europie.

(Materiały dla mediów)

Sieć Dairy Queen, wchodząca w skład holdingu Berkshire Hathaway, otworzyła nowy obiekt gastronomiczny DQ® Treat w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie. Polska jest 28. krajem, wyłączając Stany Zjednoczone i Kanadę, na teren którego wprowadzono produkty marki DQ.

Firma Sparrow 4 Sp. z o.o. zawarła długoterminową umowę franczyzy z International Dairy Queen, planując uruchomienie 26 restauracji DQ Grill & Chill i obiektów gastronomicznych DQ Treat w całej Polsce w ciągu najbliższych pięciu lat.

"Wierzymy, że jest to region oferujący ogromne możliwości rozwoju. Zawarcie partnerstwa ze Sparrow 4 Sp. z o.o. umożliwiło nam wprowadzenie marki DQ na polski rynek. Imponujące doświadczenie naszego partnera w obszarze biznesu oraz bogata oferta dostępna w całej Europie stanowią ogromne zalety dla sieci Dairy Queen z uwagi na kontynuowane przez nas inwestycje i dążenie do nieustannego budowania naszej marki na całym świecie" - powiedział John Gainor, dyrektor generalny i prezes International Dairy Queen, Inc. (IDQ).

W ofercie nowo powstałego obiektu znajdują się sztandarowe przekąski i napoje DQ, w tym znane na całym świecie lody amerykańskie oraz lody Blizzard® serwowane do góry nogami, a także rożki lodowe, kremowe desery typu sundae, szejki, napoje typu smoothie oraz cieszące się dużą popularnością ciastka DQ. Oprócz szerokiej gamy słodkich przekąsek w ofercie DQ znajdą się także nowe, wyjątkowo smaczne kanapki typu Ciabatta.

Do końca bieżącego roku, oprócz wspomnianego wyżej obiektu, Sparrow 4 Sp. z o.o. planuje uruchomić dwa dodatkowe obiekty, w tym restaurację DQ Grill & Chill w Centrum Handlowym Wola Park.

Otwarcie obiektu gastronomicznego DQ Treat w Polsce następuje bezpośrednio po otwarciu obiektów sieci w Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Sieć DQ posiada obecnie ponad 6600 obiektów, z czego 1495 znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. 

International Dairy Queen Inc., (IDQ), z siedzibą w Minneapolis w stanie Minnesota, jest spółką-matką amerykańskiej Dairy Queen Corporation (ADQ). Za pośrednictwem jej spółek zależnych IDQ rozwija i obsługuje - a także udziela w jej ramach licencji - sieć obejmującą ponad 6600 obiektów na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz 28 innych krajów (w tym Polski). IDQ wchodzi w skład Berkshire Hathaway Inc. (Berkshire), spółki kierowanej przez Warrena Buffetta, legendarnego inwestora i dyrektora generalnego Berkshire Hathaway.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~coroner

„Dairy Queen Warrena Buffetta wchodzi do Polski” Ten bufet mu nie idzie od dłuższego czasu w USA to pcha „bufet” do Polski. Jego akcje były po 60 $ parę lat temu dzisiaj ledwo 15 $ Wszyscy biegają po świecie z biznesem jak nie przymierzając po zjedzeniu nieświeżego jedzenia, w wiadome miejsce. A doradcy finansowi mówią patrzmy i róbmy to co grube ryby biznesu, Hahaha czyżby...?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~gustaw

nich wchodzą do Iraku,Libii, Afganistanu,Egiptu,Syrii i innych CIA napadów a nas niech zostawią w spokoju myślę ,że nasz Naród nie jest tak głupi aby tam się żywić

! Odpowiedz
1 0 ~roger45

SAMO ZDROWIE

! Odpowiedz
2 5 ~takitam

dla wałszawiaków może być. ja wole szczaw i mirabelki.

! Odpowiedz
1 6 ~Micha_zupy

Unikam kuchni z USA coby nie wyglądać jak nadmuchany Amerykanin to śmieci z kilkuletnim terminem do spożycia Smacznego

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 15 ~miro

ryża lawirantka zwolni żyda z wszelkich podatków zeby pejsaty wykonczył bary mleczne

! Odpowiedz
1 9 ~Dim

Czy to ma być obiawienie:

" IDQ wchodzi w skład Berkshire Hathaway Inc. (Berkshire), spółki kierowanej przez Warrena Buffetta, legendarnego inwestora i dyrektora generalnego Berkshire Hathaway."

Coca Cola też w dużym udziale wchodzi w skład Berkshire Hathaway a nikt tak się nie rozwodzi nad legendarnym inwestorem.

Istnieje teoria, że legendarny inwestor lubi zarabiać na sprzedaży narkotyków bo to najlepiej trafia do przekonania konsumentom. Oczywiście chodzi o "niegroźny" cukier bo oprócz tego że bierze udział gdy jest w nadmiarze w procesie glikacji białek to też zachowuje się jak narkotyk. Na mózg wpływa tak jak kokaina tylko z dużo mniejszą amplitudą.

Wyobraża sobie ktoś by nie słodzić nabiału albo chleba ? Nawet w składzie jest to opisane.

I jeszcze jedno przy dużym spożyciu cukru mycie zębów nie pomaga i tak złapią próchnicę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~plazowicz

Jem cukier kilogramami (wiem że to niedobre) ale zęba ostatnio łatałem... nie pamiętam kiedy. Jedyne co od lat robię u dentysty to czasem wymiana pokruszonych starych plomb. A te plomby to stąd, że kiedyś nie umiałem (prawidłowo) myć zębów.

! Odpowiedz
0 0 ~Dim odpowiada ~plazowicz

Istotą jest to czy posiadasz zęby żywe czy martwe. Wykazać powinien to pantomogram lub dobra pamięć.

Jeśli nie masz żywych to nie ma się o co martwić bo już nic nie będzie obumierać tylko po trochu wykruszać choć lepiej mieć martwe niż wcale.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne