REKLAMA

DSS S.A.: Informacja o sprzedaży przedsiębiorstwa Emitenta

2015-08-21 17:23
publikacja
2015-08-21 17:23
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2015
Data sporządzenia: 2015-08-21
Skrócona nazwa emitenta
DSS S.A.
Temat
Informacja o sprzedaży przedsiębiorstwa Emitenta
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Syndyk masy upadłości Spółki Dolnośląskie Surowce Skalne S.A. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Warszawie (Emitent, Spółka) zawiadamia, w nawiązaniu do informacji przekazanych raportem bieżącym nr 12/2015 z dnia 24 czerwca 2015 roku oraz raportem bieżącym nr 14/2015 z dnia 15 lipca 2015 roku dotyczących postępowania w przedmiocie nabycia przedsiębiorstwa Emitenta, iż w dniu 20 sierpnia 2015 roku Emitent oraz Kompania Górnicza Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kielcach (Kompania) zawarły umowę sprzedaży przedsiębiorstwa Spółki w rozumieniu art. 551 kodeksu cywilnego na podstawie przepisów ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. prawo upadłościowe i naprawcze, na mocy której Kompania nabyła przedsiębiorstwo Emitenta za cenę 31.000.000 zł (trzydzieści jeden milionów złotych).

Zawarta umowa sprzedaży objęła wszystko, co wchodziło w skład przedsiębiorstwa Spółki z wyłączeniem wszelkich należności, w tym z tytułu dostaw i usług oraz środków pieniężnych w kasie i na rachunkach bankowych, jakie znajdują się w masie upadłości do dnia 20 sierpnia 2015 roku (włącznie z tym dniem) lub mających wpłynąć do masy upadłości z jakiegokolwiek tytułu po dniu zawarcia umowy sprzedaży.

Nabyte przedsiębiorstwo stanowi integralny i kompletny zespół składników materialnych i niematerialnych, który umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej polegającej w szczególności na wydobyciu i przerobie surowców skalnych oraz handlu i obrocie surowcami skalnymi. Kompania planuje kontynuować dotychczasowy sposób prowadzenia działalności gospodarczej.

Emitent wyjaśnia, iż nie występują powiązania pomiędzy Spółką, osobami zarządzającymi i nadzorującymi działalność Spółki a Kompanią oraz osobami zarządzającymi i nadzorującymi działalność Kompanii.



Podstawa prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych;
§ 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z § 7 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2015-08-21 Lechosław Kochański Syndyk Lechosław Kochański
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki