REKLAMA

DREWEX S.A.: Rozważanie opcji strategicznej oraz zapytanie do UKNF

2021-04-21 11:37
publikacja
2021-04-21 11:37
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 4 / 2021
Data sporządzenia: 2021-04-21
Skrócona nazwa emitenta
DREWEX S.A.
Temat
Rozważanie opcji strategicznej oraz zapytanie do UKNF
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Drewex S.A. ("Spółka"), w nawiązaniu do raportu bieżącego 3/2021 z dnia 12 kwietnia 2021 r. w sprawie rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych dla Spółki, informuje, że rozważa podjęcie działalności analogicznej do SPAC (Special Purpose Acquisition Company) i w związku z tym zwrócił się do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego z zapytaniem o dopuszczalność takiego rozwiązania.
SPAC to spółki, które debiutują na giełdzie, jednak nie prowadzą działalności operacyjnej i nie posiadają aktywów materialnych. Ich celem jest wejście na giełdę, a następnie połączenie z inną firmą, zazwyczaj poprzez odwrotne przejęcie. Jedynym zadaniem SPAC jest przejęcie prywatnego podmiotu prowadzącego działalność operacyjną i połączenie z nim. SPAC przeprowadzają ofertę publiczną, z której środki wykorzystywane są w określonym terminie na połączenie z inną spółką. Pozyskane dzięki ofercie publicznej środki mogą być wykorzystane wyłącznie na zakup innego podmiotu. Środki zdeponowane zostają na rachunku powierniczym i jeśli w ciągu danego okresu SPAC nie przejmie żadnego podmiotu, środki wracają do inwestorów. SPAC w prospekcie emisyjnym nie deklarują konkretnego celu transakcji, wobec czego inwestorzy nabywający akcje w takiej ofercie publicznej mają ograniczoną wiedzę w tym zakresie. Zazwyczaj SPAC informują o jednej lub kilku branżach, w które zamierzają zainwestować. To daje inwestorom uczestniczącym w ofercie publicznej ogólną wiedzę o branży, w którą zainwestują w przyszłości i pozwala przynajmniej potencjalnie określić ryzyko związane z przedsięwzięciem. Taki rodzaj działalności daje niepublicznym spółom możliwość stosunkowo szybkiego wejścia na giełdę.
W związku z powyższym, Drewex w dniu 21 kwietnia 2021 r. zwrócił się z zapytaniem do UKNF, czy podjęcie przez Drewex tego rodzaju działalności jest w ocenie UKNF dopuszczalne, a w szczególności czy w ocenie UKNF dopuszczalne będzie przygotowanie przez Drewex prospektu emisyjnego związanego z ofertą publiczną i dopuszczeniem akcji do obrotu na rynku regulowanym przy określeniu celu emisji w postaci uzyskania środków na połączenie się Drewex ze spółką prywatną z jednej lub kilku określonych w prospekcie branż.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-04-21 Paweł Paluchowski prezes
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki