REKLAMA
PILNE

DM BOŚ rusza z BossaFund

2012-10-23 10:44
publikacja
2012-10-23 10:44
Dom Maklerski BOŚ S.A. uruchamia Bossafund - nowoczesną platformę umożliwiającą inwestowanie w fundusze. Nowa oferta to przede wszystkim niskie opłaty oraz intuicyjny serwis transakcyjny połączony z kompleksowym zapleczem edukacyjno-informacyjnym.

- Według ostatnich badań ponad 2,5 miliona Polaków inwestuje w TFI. Świadomość społeczna w tym temacie wzrasta i coraz więcej osób decyduje się właśnie w taki sposób pomnażać swoje aktywa. Jednocześnie pojawiają się głosy inwestorów, mówiące o braku na rynku odpowiednich narzędzi i zbyt wysokich opłatach manipulacyjnych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom DM BOŚ uruchamia nową platformę transakcyjną do inwestowania w fundusze. Bossafund oparta jest na czterech kluczowych dla inwestorów filarach:
  • Niskich opłatach,
  • Narzędziach wspomagających wybór odpowiedniej strategii inwestycyjnej,
  • Integracji rachunku funduszy z rachunkiem maklerskim,
  • Edukacji.


Tworząc nowe narzędzia inwestycyjne zawsze oferujemy Klientom rozwiązania cechujące się łatwością obsługi oraz rozbudowanym zapleczem edukacyjno-informacyjnym. BossaFund jest naszą odpowiedzią na potrzeby tych, którzy szukają kompleksowej oferty oraz niskich opłat na rynku funduszy - przekonuje Radosław Olszewski, Prezes DM BOŚ S.A. Poprzez platformę BossaFund chcemy również otworzyć się szerzej na początkujących inwestorów. Fundusze są jednym z pierwszych narzędzi, od których można zacząć przygodę
z inwestowaniem - dodaje Olszewski.

Platforma Bossafund wyposażona została w szeroki wachlarz narzędzi wspierających użytkowników w podejmowaniu strategicznych decyzji inwestycyjnych. Dzięki nim nawet osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z rynkiem funduszy mogą określić poziom akceptowalnego przez siebie ryzyka i samodzielnie dobrać odpowiadające mu produkty. W praktyce, gdy inwestor wybiera opcję zakupu jednostek za pośrednictwem strony bossafund.pl oznacza to zerowe opłaty manipulacyjne. Bardziej wymagający Klienci mogą skorzystać ze wsparcia doradców DM BOŚ S.A. w oddziałach Biura.

Składanie zleceń kupna, sprzedaży czy zamiany funduszu jest czynnością nieskomplikowaną, jeśli posiadamy szczegółowe informacje o zasobach jednostek, cenie oraz dacie zakupu. Dodatkowym ułatwieniem zastosowanym w BossaFund jest pokazywanie oprócz tych danych m.in. stanu portfela czy jego procentowego rozkładu na rodzaje funduszy. Dzięki tym danym dokładna analiza własnych inwestycji staje się kompleksowa i mniej czasochłonna.

BossaFund to także rozbudowane zaplecze edukacyjne zawierające niezbędne porady i podpowiedzi dla inwestorów. Jednym z nich jest „Twój Doradca”. Dzięki paru prostym pytaniom dotyczącym oczekiwań i wielkości podjętego ryzyka, przedstawi propozycje przykładowych portfeli dostosowanych do indywidualnych preferencji inwestora, a po określeniu kilku dodatkowych kryteriów pomoże w wyborze konkretnego funduszu.

Uruchomienie platformy BossaFund to dopiero pierwszy krok w rozwoju oferty DM BOŚ w tym zakresie. W kolejnych miesiącach będziemy podpisywać umowy z kolejnymi TFI i rozszerzać wachlarz dostępnych funduszy. Planujemy także wdrożenie kolejnych, unikatowych na rynku funkcjonalności platformy - podkreśla Radosław Olszewski, Prezes DM BOŚ S.A.

W tym momencie w ofercie DM BOŚ znajduje się ponad 80 funduszy siedmiu towarzystw: AgioFunds TFI S.A., Idea TFI S.A., Investors TFI S.A., Metlife Amplico TFI S.A., Opera TFI S.A., Skarbiec TFI S.A., Superfund TFI S.A. Bossafund daje możliwość inwestowania w różnorodne fundusze inwestycyjne, począwszy od funduszy pieniężnych poprzez dłużne, mieszane, aż po akcyjne. Nowa platforma to także szansa inwestycji w różnorodne fundusze branżowe oraz fundusze rynków zagranicznych.

/ Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki