REKLAMA

DM BOŚ: miliardy zysku EBITDA ze spółek paliwowych

2017-07-10 08:20
publikacja
2017-07-10 08:20
DM BOŚ: miliardy zysku EBITDA ze spółek paliwowych
DM BOŚ: miliardy zysku EBITDA ze spółek paliwowych
/ YAY Foto

DM BOŚ, w raporcie z 2 lipca, podniósł cenę docelową PKN Orlen ze 125,5 zł do 127 zł oraz podtrzymał rekomendację "kupuj", zaś cenę docelową Lotosu z podniósł z 74,5 zł do 75,5 zł oraz podtrzymał rekomendację "kupuj".

Raport dot. PKN Orlen wydano przy kursie 111,9 zł, a Lotosu - 51 zł.

"Uważamy, że inwestorzy nie doceniają zdolności spółki do generowania EBITDA w dłuższym okresie. W ostatnim raporcie nt. sektora paliw wydanym w marcu podjęliśmy próbę wyjaśnienia, skąd wzięło się nasze przekonanie, że rafineryjny segment PKN może z łatwością generować rocznie ponad 4 mld zł EBITDA wg LIFO w znormalizowanych warunkach. W niniejszym raporcie naszą uwagę poświęcamy segmentowi detalicznemu, który naszym zdaniem jest również niedoceniany przez inwestorów i analityków" - napisano w uzasadnieniu raportu.

Według DM BOŚ segment detaliczny może wygenerować nie mniej niż 600 mln zł EBITDA w II kwartale 2017 oraz ponad 2,2 mld zł w całym 2017.

"Walory Lotosu należą do grona preferowanych przez nas spółek i sądzimy, że większość inwestorów nie docenia potencjału spółki w zakresie generowania EBITDA w dłuższym okresie" - napisano w uzasadnieniu raportu dot. Grupy Lotos.

Analitycy szacują, że w II kwartale skorygowana EBITDA wg. LIFO wyniosła ok. 500 mln zł, w porównaniu do 535 mln zł rok temu.

"Nasze krótkoterminowe i długoterminowe prognozy wyników finansowych uległy marginalnym zmianom. Podtrzymujemy długoterminową prognozę powtarzalnej średniocyklicznej EBITDA wg LIFO w wysokości 3 mld zł" - napisano.(PAP Biznes)

mbl/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki