REKLAMA
WAŻNE

DM BDM rekomenduje "kupuj" Groclin, cena docelowa 17,6 zł

2016-11-28 09:15
publikacja
2016-11-28 09:15

Analitycy DM BDM, w raporcie z 22 listopada, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Groclinu od zalecenia "kupuj" i ceny docelowej na poziomie 17,6 zł.

Rekomendację wydano przy kursie 14,6 zł, a w piątek na zamknięciu sesji za akcję spółki płacono 15,55 zł.

"Pozytywnie odnosimy się do restrukturyzacji, która w tym roku powinna zostać zakończona, a jej pozytywne efekty, według nas, z kwartału na kwartał będą coraz bardziej widoczne. Zgodnie z nową strategią Groclin koncentruje się na rozwoju w segmencie produkcji poszyć, co zaowocowało systematycznym pozyskiwaniem nowych kontraktów. Dzięki stałej poprawie portfela zleceń zakładamy, że rok 2017 upłynie pod znakiem wyraźnej poprawy wyników. Dodatkowo w dłuższej perspektywie oczekujemy zdobycia szerszej bazy klientów oraz rozszerzenia współpracy z dotychczasowymi" - czytamy w raporcie.

DM BDM szacuje, że w tym roku Groclin zanotuje 6 mln zł zysku netto i 9 mln zł zysku operacyjnego przy przychodach na poziomie 266,1 mln zł. Rok później zysk netto ma wzrosnąć do 16 mln zł, a EBIT do 23,2 mln zł, podczas gdy obroty zwiększą się do 357,6 mln zł. (PAP)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki