REKLAMA

DM BDM podniósł rekomendację PGNiG do "trzymaj", wycena 4,66 zł: akcję

2016-11-21 15:00
publikacja
2016-11-21 15:00

Analitycy DM BDM, w raporcie z 17 listopada, podnieśli rekomendację PGNiG do "trzymaj" z "redukuj", a cenę docelową jednej akcji spółki do 4,66 zł z 4,52 zł.

Raport wydano przy kursie 4,8 zł, a w poniedziałek około godz. 14.39 jedna akcja PGNiG kosztuje 4,67 zł.

Analitycy wskazali, że kurs PGNiG zachowywał się w 2016 roku relatywnie najsłabiej wśród polskich paliwowych blue chipów.

"Po dobrym pierwszym kwartale 2016 roku, oczyszczone wyniki drugiego i trzeciego kwartału były już nieco niższe od oczekiwań rynkowych. Obawy o wykorzystanie dobrej pozycji bilansowej spółki znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości a część ryzyk w tym zakresie może się jeszcze zmaterializować w 2017 roku (podatek od konwersji kapitału czy akwizycje w energetyce)" - napisano w rekomendacji.

Zdaniem DM BDM, presja na bilans spółki - ze względu na możliwą zmianę struktury portfela dostaw gazu - jest prawdopodobnie bardziej długoterminowa.

"Nie spodziewamy się, by PGNiG angażował się w budowę infrastruktury, ale dywersyfikacja w kierunku norweskim może wiązać się ze znaczną rozbudową własnego potencjału wydobywczego. O ile miejsce do poprawy wyników w dystrybucji czy w obrocie jest naszym zdaniem w krótkim terminie ograniczone, to jednocześnie spodziewamy się, że w okresie 2017-18 spółka ma szansę na wzrost skonsolidowanej EBITDA w oparciu o lepsze warunki makro dla segmentu wydobywczego" - napisali analitycy.

"Szansy na pozytywną niespodziankę upatrywalibyśmy także w pojawieniu się nowej formuły cenowej w umowie z Gazpromem, co powinno skutkować płatnością retroaktywną" - dodali. (PAP)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Martorob
Trzymaj to znaczy trzymaj sie krzesla albo czegos stabilnego bo jak kurs zleci to mozna stracic i upasc a jak wzrodnie to mozna odleciec z eufori no i sie tez potluc po to sa rekomendy aby chronic nasze zdrowie i zycie dziekujemy wam za to
~Michal_
To idioci myśle ze nikt tego nie bierze na poważnie
Powinni napisać 6,5 i kupuj i trzymaj to by miało sens.
~aa
Zawsze po ukazaniu się jakiegoś komunikatu z rekomendacja i ogarnia mnie śmiech. Bo np. Cóż to za rekomendacja PGNiG 4,66 przy cenie rynkowej 4,8, z zaleceniem trzymaj. Dzisiaj 4,66, czyli ci co mieli za 4,8 to się pozbył, nie trzymali, i jak tu trzymać przy 4,66. I takie są rekomendacje kombinacje. Bardziej wtajemniczenia Zawsze po ukazaniu się jakiegoś komunikatu z rekomendacja i ogarnia mnie śmiech. Bo np. Cóż to za rekomendacja PGNiG 4,66 przy cenie rynkowej 4,8, z zaleceniem trzymaj. Dzisiaj 4,66, czyli ci co mieli za 4,8 to się pozbył, nie trzymali, i jak tu trzymać przy 4,66. I takie są rekomendacje kombinacje. Bardziej wtajemniczenia wiedzą o co chodzi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki