REKLAMA

DM BDM obniżył rekomendację CreativeForge Games do "trzymaj" i cenę docelową akcji do 9,1 zł

2022-10-28 11:54
publikacja
2022-10-28 11:54

Analitycy DM BDM, w raporcie z 28 października, obniżyli rekomendację dla CreativeForge Games z "kupuj" do "trzymaj" oraz cenę docelową akcji spółki do 9,1 zł z 33,7 zł.

DM BDM obniżył rekomendację CreativeForge Games do "trzymaj" i cenę docelową akcji do 9,1 zł
DM BDM obniżył rekomendację CreativeForge Games do "trzymaj" i cenę docelową akcji do 9,1 zł
fot. Krystian Maj / / FORUM

Raport wydano przy kursie 9,12 zł.

"Decyzje dotyczące gry 'Stargate: Timekeepers', które w ostatnim czasie zapadły na linii Slitherine Software (wydawca) – CFG (producent) oraz komunikacja spółki na temat trwających działań optymalizacji produkcji/ zespołów, które oprócz braku potencjalnych profitów ze sprzedaży gry implikują naszym zdaniem znaczące zmiany w funkcjonowaniu dewelopera. Mając powyższe informacje na uwadze sądzimy, że spółka zamierza odejść w swojej strategii od współpracy z wydawcami oraz ograniczyć ilość prowadzonych jednocześnie projektów. Uważamy, że CFG skupi się na mniejszej ilości projektów niż dotychczas, co implikujemy w naszym modelu i co ma duży wpływ na obniżenie naszej wyceny" - napisano w raporcie.

"Ponadto jesteśmy rozczarowani premierą gry „Aircraft Carrier Survival”, która pomimo obiecującego początku (zwrot kosztów w 24 h, sprzedaż 20 tys. sztuk w 72 h) znacząco odbiega od naszych oczekiwań. Dodatkowo, w związku ze spodziewanymi sporymi zmianami w funkcjonowaniu grupy, zakładamy, że większość produkcji uległa opóźnieniu" - dodano.

Analitycy DM BDM spodziewają się, że na początku 2023 r. ukażą się takie gry jak „Handyman Corporation”, „Colonize”, „My Hotel”, a w dalszej części przyszłego roku liczą na takie tytuły jak: „Builders of Greece”, „House Flipper City”, „Black Gold” czy „Monsters Domain”.

Raport został przygotowany na zlecenie Giełdy Papierów Wartościowych w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu, którego pierwsza dystrybucja nastąpiła 28 października 2022 roku o godzinie 11.30, jest Krzysztof Tkocz.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

mcb/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

43818265_20221028_0965_CFG_PL_RA.pdfpdf
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki