REKLAMA

DC24 chce zainwestować w Saule; rozważa udzielenie pożyczki i objęcie akcji nowej emisji

2023-06-13 07:32
publikacja
2023-06-13 07:32

Spółka DC24 chce zainwestować w Saule Technologies i Saule. Planuje m.in. udzielenie pożyczki do kwoty 40 mln zł oraz objęcie akcji nowej emisji - podały Saule Technologies i Columbus Energy w komunikatach.

DC24 chce zainwestować w Saule; rozważa udzielenie pożyczki i objęcie akcji nowej emisji
DC24 chce zainwestować w Saule; rozważa udzielenie pożyczki i objęcie akcji nowej emisji
/ Bankier.pl

Umowa inwestycyjna oraz umowa akcjonariuszy zostały zawarte pomiędzy Columbus Energy, DC24 ASI, Saule Technologies, Saule, Olgą Malinkiewicz, Arturem Kupczunasem, Dariuszem Chrząstowskim, Knowledge is Knowledge. Jak podano, przedmiotem umów jest zapewnienie finansowania na dalszy rozwój działalności Saule w zakresie udoskonalania drukowanych atramentowo ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów oraz dalszej ich komercjalizacji.

"Umowa inwestycyjna określa w szczególności zasady inwestycji DC24 w SauleTech i Saule, w tym udzielenia SauleTech pożyczki pieniężnej do kwoty 40 mln zł. DC24 będzie miał również prawo do objęcia akcji nowej emisji SauleTech za kwotę maksymalnie 40 mln zł po cenie emisyjnej zakładającej wycenę SauleTech na 50 mln euro, co zostanie zagwarantowane wyemitowaniem na rzecz DC24 łącznie 18.967.485 warrantów subskrypcyjnych, z których każdy będzie uprawniał DC24 do objęcia jednej akcji w podwyższonym kapitale zakładowym SauleTech. Akcje te pokryte zostaną bądź to w drodze potrącenia umownego wzajemnych wierzytelności z kwotą udzielonej pożyczki bądź też poprzez przekazanie odpowiedniej wysokości środków odpowiadających cenie emisyjnej na rachunek bankowy SauleTech" - napisano.

Dodano, że środki, które SauleTech otrzyma w ramach pożyczki, na żądanie DC24 przeznaczy na opłacenie nie więcej niż 3 mln akcji w podwyższonym kapitale zakładowym swojej spółki zależnej, tj. Saule. Ponadto, środki z tej pożyczki, na żądanie DC24 będą mogły być również przeznaczone na spłatę zobowiązań m.in. wobec Grupy Columbus, z tytułu udzielonej pożyczki w kwocie 7 mln zł.

Inwestycja ma zostać zrealizowana po ziszczeniu się warunków zawieszających, w tym przede wszystkim uzgodnieniu przez SauleTech oraz Saule z DC24 biznes planu grupy kapitałowej SauleTech na lata 2023-2024, czy też uzyskaniu wymaganych zgód korporacyjnych i zgód instytucji udzielających dofinansowania ze środków publicznych na tę inwestycję. Brak ziszczenia się wszystkich warunków zawieszających do 31 grudnia 2023 r. będzie uprawniał DC24 do odstąpienia od umowy.

Umowa zastępuje umowę inwestycyjną z października 2021 r.

Columbus poinformował w komunikacie, że na podstawie umowy z 3 września 2020 r. zainwestował w Saule 10 mln euro, co daje obecnie Columbus ponad 20 proc. udziału w kapitale i głosach w SauleTech. Ponadto, Columbus udzielił Saule pożyczki w kwocie 7 mln zł. (PAP Biznes)

doa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki