REKLAMA

Czerwiński: Skarb Państwa prawdopodobnie wniesie do Tauronu aportem akcje jednej spółki

2015-10-16 15:15
publikacja
2015-10-16 15:15

Skarb Państwa prawdopodobnie wniesie do Tauronu aportem akcje jednej spółki w zamian za objęcie akcji w podwyższeniu kapitału o 400 mln zł - poinformował minister skarbu Andrzej Czerwiński.

fot. Marek WIśniewski / / Puls Biznesu

Czerwiński pytany przez dziennikarzy o to, akcje jakich spółek miałyby zostać wniesione aportem do Tauronu, odpowiedział: "To będą prawdopodobnie akcje jednej spółki, choć rozpatrywanych jest kilka. Decyzję wkrótce podejmie w tej sprawie rada ministrów".

Dodał, że Tauron nie będzie musiał sprzedawać tych akcji.

Zarząd Tauronu zwołał na 9 listopada NWZ, na którym planuje podwyższenie kapitału zakładowego o 400 mln zł. Nastąpić ma ono poprzez emisję 80 mln akcji niemych o wartości nominalnej 5 złotych każda. Wkład na poczet podwyższenia kapitału zakładowego wniesie do spółki aportem Skarb Państwa w formie akcji będących w publicznym obrocie na warszawskiej giełdzie.

Podwyższenie kapitału zakładowego ma ułatwić grupie Tauron prowadzenie programu inwestycyjnego.

"Tauron będzie musiał przeanalizować swoją politykę inwestycyjną, ponieważ niektóre projekty były zbyt optymistycznie rozpoczynane i planowane" - powiedział minister dziennikarzom, nie podając szczegółów.

Strategia grupy Tauron na lata 2014-2017 z perspektywą do 2023 roku zakłada inwestycje na lata 2014-2023 o wartości około 37 mld zł.

(PAP)

pr/ pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~qaz
ładną "bombkę" będzie miał Tauron w swoich rękach...
400 mln - jak to rzucą na rynek to będzie się działo
KGHM,PZU jak myślicie?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki