REKLAMA

Czerwiński: Nie ma planów zmian w zarządzie PGNiG

2015-10-16 15:21
publikacja
2015-10-16 15:21

Nie ma planów zmian w zarządzie PGNiG - poinformował minister skarbu Andrzej Czerwiński. Skarb Państwa prawdopodobnie wniesie do Tauronu aportem akcje jednej spółki w zamian za objęcie akcji w podwyższeniu kapitału o 400 mln zł.

fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Zdziwiłbym się, gdyby doszło do zmian w zarządzie PGNiG. Planowane jest dokooptowanie przewodniczącego rady nadzorczej, ale nic mi nie wiadomo o zmianach w zarządzie" - powiedział dziennikarzom Czerwiński.

W piątek pojawiły się spekulacje, że resort skarbu chce wymienić radę nadzorczą i zarząd PGNiG.

Skarb Państwa wniesie do Tauronu aportem akcje jednej spółki?

Skarb Państwa prawdopodobnie wniesie do Tauronu aportem akcje jednej spółki w zamian za objęcie akcji w podwyższeniu kapitału o 400 mln zł - poinformował minister skarbu Andrzej Czerwiński.

Czerwiński pytany przez dziennikarzy o to, akcje jakich spółek miałyby zostać wniesione aportem do Tauronu, odpowiedział: "To będą prawdopodobnie akcje jednej spółki, choć rozpatrywanych jest kilka. Decyzję wkrótce podejmie w tej sprawie rada ministrów".

Dodał, że Tauron nie będzie musiał sprzedawać tych akcji.

Zarząd Tauronu zwołał na 9 listopada NWZ, na którym planuje podwyższenie kapitału zakładowego o 400 mln zł. Nastąpić ma ono poprzez emisję 80 mln akcji niemych o wartości nominalnej 5 złotych każda. Wkład na poczet podwyższenia kapitału zakładowego wniesie do spółki aportem Skarb Państwa w formie akcji będących w publicznym obrocie na warszawskiej giełdzie.

Podwyższenie kapitału zakładowego ma ułatwić grupie Tauron prowadzenie programu inwestycyjnego.

"Tauron będzie musiał przeanalizować swoją politykę inwestycyjną, ponieważ niektóre projekty były zbyt optymistycznie rozpoczynane i planowane" - powiedział minister dziennikarzom, nie podając szczegółów.

Strategia grupy Tauron na lata 2014-2017 z perspektywą do 2023 roku zakłada inwestycje na lata 2014-2023 o wartości około 37 mld zł.

pr/ pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Vvg
Kto mi powie ile będzie kosztował 1 m3 gazuz gazoportu chodzi mi o koszt dostarczenia do odbiorcy. Końcowy
~Ojc
A za chwilę wymienną cały zarząd żeby nowy po tygodniu pracy dostał odprawy bo jak PiS wygra to pogoni tych gamoni i da swoich. Oby t aż kich co chociaż mają wykształcenie górnicze i zaczną wreszcie rozwiercać Karpaty i budować nowe kopalnie a nie gazoporty.
~Jan
Do Sanockiego Oddziału PGNIG przysłał nowego Dyrektora - zgadnijcie skąd?
Z warszawskich wodociągów, który nie ma pojęcia o Gazownictwie, na dodatek działacz PO.
Dzisiaj już mu szyją mundur górniczy, pewnie na Barbórkę obwieszą go medalami.
~gosc
Nie ma dymu bez ognia, to dlatego dziś Pan Prezes PGNiG napisał list otwarty do pracowników. Wcześniej przez wiele miesięcy unikał kontaktu z przedstawicielami związków zawodowych.
~Górnik
Gdzie można przeczytać ten list?
~zart
PGNiG to "złodziej" - liczniki na m3 gazu, a płacę za kWh (t.j Kryminał).
Najlepszy "plan", to stary "PLAN" (makroasembler komputerów ICL).
~żart
"A propo" PGNiG kupując gaz, płaci za kWh, czy za m3 (Złodzieje z Polski).
Co na to "Trybunał Konstytucyjny" (drugi Złodziej).
~gosc odpowiada ~żart

Zużycie gazu jest mierzone w metrach sześciennych (m3), których stan każdy może odczytać na liczniku gazu. Dostawca na fakturze określa zużycie i cenę gazu, owszem określa ją za pomocą kilowatogodzin (kWh) lub megawatgodzin (MWh) tzn. jednostek energii.
Bez problemu można sobie przeliczyć jednostki kWh na m3

Zużycie gazu jest mierzone w metrach sześciennych (m3), których stan każdy może odczytać na liczniku gazu. Dostawca na fakturze określa zużycie i cenę gazu, owszem określa ją za pomocą kilowatogodzin (kWh) lub megawatgodzin (MWh) tzn. jednostek energii.
Bez problemu można sobie przeliczyć jednostki kWh na m3 i odwrotnie, a jak ktoś nie potrafi w necie są dostępne kalkulatory.
~Gość2 odpowiada ~żart
Niech zgadne, bo ty byś chciał, żeby to wszystko było w pisometrach i sześcianopiso delilometrach kwadratowych. I wówczas byłoby prawieisprawiedliwie........ Żenada.....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki