REKLAMA

Czerwień na rynku kryptowalut - bitcoin najniżej od czerwca

2019-09-25 10:25
publikacja
2019-09-25 10:25

Czerwień na rynku kryptoaktywów. W ciągu 12 godzin bitcoin potaniał o 16 proc., ethereum o prawie 20 proc., a bitcoin cash –  o 25 proc. Główne kryptowaluty pociągnęły za sobą niemal wszystkie tzw. altcoiny.

25 września wieczorem polskiego czasu rozpoczął się szybki ruch w dół na wykresach większości kryptowalut. Przebieg przeceny był podobny jak w kilku ostatnich epizodach wahań na rynku kryptoaktywów. W ciągu kilkunastu minut ceny osuwały się o kilkanaście procent. Dotyczyło to zarówno bitcoina, który znalazł się na najniższym poziomie od czerwca (poniżej 8 tys. dolarów), jak i niemal wszystkich alternatywnych tokenów.

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Po sporym „schodku” z godzin wieczornych notowania kryptowalut nadal osuwały się na południe, ale w wolniejszym tempie. Ponad 20-procentową przecenę odnotowały bitcoin cash, EOS oraz token Tezos. Najpopularniejsze kryptowaluty – bitcoin i ethereum – kosztują odpowiednio o 14 i 16 proc. mniej niż we wtorkowy poranek.

Notowaniom bitcoina nie pomógł start notowań kontraktów na tę kryptowalutę na giełdzie Bakkt. Z wydarzeniem tym wiązano spore nadzieje i oczekiwano, że przyciągnie na rynek nowe środki, także od inwestorów instytucjonalnych. Komentatorzy wskazują także na rosnącą awersję do ryzyka wśród uczestników rynku, związaną z pogarszającą się koniunkturą gospodarczą i zawirowaniami politycznymi (w tym możliwym impeachmentem Donalda Trumpa).

fot. / / Coin360

W ostatnich miesiącach najpopularniejsze giełdy kryptowalut odnotowują spadek obrotów. Trend ten może świadczyć o spadku zainteresowania handlem, zwłaszcza wśród drobnych inwestorów. Wiele platform decyduje się na promocje, które mają przyciągnąć „świeżą krew”, w tym programy rekomendacji przypominające marketing wielopoziomowy. Polecający mogą otrzymać nagrody pieniężne za zarekomendowanie nowych użytkowników i uczestniczyć we wpływach z opłat transakcyjnych. Taki program promuje m.in. platforma Binance, która jednocześnie stosuje specjalny cennik dla osób nabywających jej własny token – BNB.

MK

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Bitcoin

Komentarze (12)

dodaj komentarz
aleyazda
Przegapiłeś start Bitcoina? Nie przegap Pi! To pierwsza kryptowaluta, którą kopiesz na smartfonie. Opracowana przez grupę doktorów Stanforda. Zdobywaj Pi o 25% szybciej podając "aleyazda" jako kod zaproszenia. Pobierz Pi Network ze Sklep Play
xiven
o! promocja! spadło o 15% jest więc właściwy moment aby powiększyć ilość posiadanych bitcoinów o te 15% tak żeby bilans w dolarach złotówkach pozostał taki sam
degrengolada
gdzie ci naganiacze, który jeszcze niedawno w komentarzach bankiera ryczeli by kupować bitcoina pod korek ?

haaloo !
lightning_network
podczas ostatniej bessy z koparki o mocy 2kW po odliczeniu prądu 10c/kWh można było wycisnąć 2$/dziennie

przy dzisiejszej cenie - ten sam parametr jest na poziomie 3-4 usd
przy czym różnica jest taka, że aktualny sprzęt w technologii 7nm jest droższy, np. 3k$

sądząc po zamówieniach w TSMC i Samsungu
podczas ostatniej bessy z koparki o mocy 2kW po odliczeniu prądu 10c/kWh można było wycisnąć 2$/dziennie

przy dzisiejszej cenie - ten sam parametr jest na poziomie 3-4 usd
przy czym różnica jest taka, że aktualny sprzęt w technologii 7nm jest droższy, np. 3k$

sądząc po zamówieniach w TSMC i Samsungu - do końca roku sieć urośnie o dodatkowe +25%, czyli wydobycie spadnie

w maju przyszłego roku dodatkowo spadnie o połowę, bo będzie tzw halving

reasumując, najnowsza koparka za 3 tys usd nie zarobi wtedy na prąd (nawet tani)

więc albo w przyszłym roku dojdzie do aprecjacji bitcoina albo dojdzie do wysypu tanich koparek
atari65xe
Żyjemy w innych rzeczywistościach .. w Twojej każdy ma szefa ... a każdy szef jeździ samochodem na pokaz... W mojej jest inaczej.
hfjdj
W twojej szefem jesteś ty a samochodem na pokaz nie jeździsz.
atari65xe
Store of Value ...hahaha ... Wiecie teraz skąd się bierze na Lambo w tym kryptobiznesie ... z wpłat frajerów którzy to kupują bo wierzą , że to przyszłość. Kryptowaluty zawsze będą niszą ... (no chyba , że powstaną krypto zależne od Państwa .. wtedy to inna sprawa).
hfjdj
A twoj szef jakim autem jezdzi i kto ty jestes?
cowabunga
Dobrze, teraz sobie wytrzepią leszczy na longach i szortach. Jak spadnie do 6-7K USD to sobie dokupię. Lubie takie promocje.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki