Czerwień na rynku kryptowalut - bitcoin najniżej od czerwca

Czerwień na rynku kryptoaktywów. W ciągu 12 godzin bitcoin potaniał o 16 proc., ethereum o prawie 20 proc., a bitcoin cash –  o 25 proc. Główne kryptowaluty pociągnęły za sobą niemal wszystkie tzw. altcoiny.

25 września wieczorem polskiego czasu rozpoczął się szybki ruch w dół na wykresach większości kryptowalut. Przebieg przeceny był podobny jak w kilku ostatnich epizodach wahań na rynku kryptoaktywów. W ciągu kilkunastu minut ceny osuwały się o kilkanaście procent. Dotyczyło to zarówno bitcoina, który znalazł się na najniższym poziomie od czerwca (poniżej 8 tys. dolarów), jak i niemal wszystkich alternatywnych tokenów.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Po sporym „schodku” z godzin wieczornych notowania kryptowalut nadal osuwały się na południe, ale w wolniejszym tempie. Ponad 20-procentową przecenę odnotowały bitcoin cash, EOS oraz token Tezos. Najpopularniejsze kryptowaluty – bitcoin i ethereum – kosztują odpowiednio o 14 i 16 proc. mniej niż we wtorkowy poranek.

Notowaniom bitcoina nie pomógł start notowań kontraktów na tę kryptowalutę na giełdzie Bakkt. Z wydarzeniem tym wiązano spore nadzieje i oczekiwano, że przyciągnie na rynek nowe środki, także od inwestorów instytucjonalnych. Komentatorzy wskazują także na rosnącą awersję do ryzyka wśród uczestników rynku, związaną z pogarszającą się koniunkturą gospodarczą i zawirowaniami politycznymi (w tym możliwym impeachmentem Donalda Trumpa).

(Coin360)

W ostatnich miesiącach najpopularniejsze giełdy kryptowalut odnotowują spadek obrotów. Trend ten może świadczyć o spadku zainteresowania handlem, zwłaszcza wśród drobnych inwestorów. Wiele platform decyduje się na promocje, które mają przyciągnąć „świeżą krew”, w tym programy rekomendacji przypominające marketing wielopoziomowy. Polecający mogą otrzymać nagrody pieniężne za zarekomendowanie nowych użytkowników i uczestniczyć we wpływach z opłat transakcyjnych. Taki program promuje m.in. platforma Binance, która jednocześnie stosuje specjalny cennik dla osób nabywających jej własny token – BNB.

MK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 aleyazda

Przegapiłeś start Bitcoina? Nie przegap Pi! To pierwsza kryptowaluta, którą kopiesz na smartfonie. Opracowana przez grupę doktorów Stanforda. Zdobywaj Pi o 25% szybciej podając "aleyazda" jako kod zaproszenia. Pobierz Pi Network ze Sklep Play

! Odpowiedz
6 8 xiven

o! promocja! spadło o 15% jest więc właściwy moment aby powiększyć ilość posiadanych bitcoinów o te 15% tak żeby bilans w dolarach złotówkach pozostał taki sam

! Odpowiedz
9 25 degrengolada

gdzie ci naganiacze, który jeszcze niedawno w komentarzach bankiera ryczeli by kupować bitcoina pod korek ?

haaloo !

! Odpowiedz
7 11 lightning_network

podczas ostatniej bessy z koparki o mocy 2kW po odliczeniu prądu 10c/kWh można było wycisnąć 2$/dziennie

przy dzisiejszej cenie - ten sam parametr jest na poziomie 3-4 usd
przy czym różnica jest taka, że aktualny sprzęt w technologii 7nm jest droższy, np. 3k$

sądząc po zamówieniach w TSMC i Samsungu - do końca roku sieć urośnie o dodatkowe +25%, czyli wydobycie spadnie

w maju przyszłego roku dodatkowo spadnie o połowę, bo będzie tzw halving

reasumując, najnowsza koparka za 3 tys usd nie zarobi wtedy na prąd (nawet tani)

więc albo w przyszłym roku dojdzie do aprecjacji bitcoina albo dojdzie do wysypu tanich koparek

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 atari65xe

Żyjemy w innych rzeczywistościach .. w Twojej każdy ma szefa ... a każdy szef jeździ samochodem na pokaz... W mojej jest inaczej.

! Odpowiedz
0 2 hfjdj

W twojej szefem jesteś ty a samochodem na pokaz nie jeździsz.

! Odpowiedz
8 27 atari65xe

Store of Value ...hahaha ... Wiecie teraz skąd się bierze na Lambo w tym kryptobiznesie ... z wpłat frajerów którzy to kupują bo wierzą , że to przyszłość. Kryptowaluty zawsze będą niszą ... (no chyba , że powstaną krypto zależne od Państwa .. wtedy to inna sprawa).

! Odpowiedz
6 0 hfjdj

A twoj szef jakim autem jezdzi i kto ty jestes?

! Odpowiedz
2 7 lightning_network

rdr jest +40%

! Odpowiedz
10 32 cowabunga

Dobrze, teraz sobie wytrzepią leszczy na longach i szortach. Jak spadnie do 6-7K USD to sobie dokupię. Lubie takie promocje.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN -0,06% 3,8746
2019-11-21 11:21:00
EUR/PLN 0,01% 4,2948
2019-11-21 11:21:00
EUR/USD 0,08% 1,1085
2019-11-21 11:21:00
CHF/PLN -0,12% 3,9090
2019-11-21 11:21:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil