Czabański: We wrześniu powinna już działać ustawa uszczelniająca abonament

We wrześniu powinna wejść w życie ustawa uszczelniająca abonament - zapowiada Krzysztof Czabański. Wiceminister kultury, pełnomocnik rządu ds. reformy mediów ma nadzieję, że projekt ustawy uszczelniającej ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego trafi pod obrady Sejmu na jego drugiej lipcowej sesji.

(fot. diego_cervo / YAY Foto)

- To jest bardzo pilna sprawa, za którą się w tej chwili bierzemy. Można się spodziewać, że ten projekt procedowany w takim tempie, we wrześniu ma szansę wejść w życie - powiedział K.Czabański dziennikarzom. Pełnomocnik rządu ds. reformy mediów nie chciał zdradzać szczegółów, na czym miałoby polegać uszczelnienie abonamentu. Zapewnił jedynie, że nowe rozwiązania zostaną zaproponowane w ramach obowiązującego prawa.

- Są pewne techniki sprawdzania, czy ludzie ze swojego obowiązku prawnego się wywiązują - powiedział Krzysztof Czabański zastrzegając, że w żadnym wypadku nie oznacza to kontroli w mieszkaniach, czy ktoś ma telewizor czy radio. Dodał, że urzędy skarbowe, gdyby to one dokonywały tych sprawdzeń, będą mogły to zrobić choćby poprzez bazę abonentów telewizji kablowych i inne bazy. "Bo trudno sobie wyobrazić, że ktoś zawiera umowę z kablarzem, a nie ma w domu telewizora" - zaznaczył Krzysztof Czabański.

Wiceminister kultury przypomniał, że ustawa abonamentowa jest obowiązującym prawem i zgodnie z nią każde gospodarstwo domowe i każda firma w Polsce są zobowiązane zarejestrować i płacić za posiadane odbiorniki telewizyjne i radiowe.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 13 ~PękamZeŚmiechu

No to teraz jak wszyscy pobiegną rejestrować karty pre-paid, to dobra zmiana będzie w swoich chorych domniemaniach mieć pełną listę posiadaczy radioodbiorników ;-) W końcu każdy z aktywną kartą SIM ma komórkę, a każda komórka jest wyposażona w radioodbiornik.
Terrorystów rzekomo chcą namierzać ;-) buhahahaha

! Odpowiedz
0 1 ~qaz

Galaxy s6 nie ma radia :-(

! Odpowiedz
4 24 ~rk

Jakoś rząd i parlament nie przejmuje się prawem i robi co chce. Premierowa Szydłowa nawet nie raczyła opublikować wyroków TK. Koleżka z ferajny, który piastuje stołek prezydenta, również ma prawo w d....;
Ale nas będą sprawdzać, czy wypełniamy swoje obowiązki !!!!!

! Odpowiedz
2 22 ~Fan

Niezl tok Pisowskiego rozumowania, osoba ktora kupila garaz na pewno ma samochod, osoba ktora kupila mieszkanie na pewno w nim mieszka, osoba ktora ma abonament telefoniczny na pewno dzwoni.

! Odpowiedz
3 17 ~wodnik

Kazdy powinien oddac wszystko partii.
partia każdemu da 1000.
Prezes i reszta politycznego bydła schroni sie w koszarach i wiezieniach. Będa żreć cpaćijebać koty. Za nasze.
Rząd sie sam wyżywi

! Odpowiedz
1 12 ~svsb

No to teraz się zacznie. WSZYSTKIE BABCIE będą mieć umowy na tv. Tak Panie ministrze zrobią Polacy. A Pan co zrobi?

! Odpowiedz
1 36 ~ja

To nie lepiej zlikwidować TVP, majątek upłynnić, a nierobów tam zatrudnionych wysłać na zasiłki, będzie taniej niż utrzymywanie tego dziadostwa,

! Odpowiedz
11 6 ~heh

Jak będzie oferta wszystkich meczów to można zapłacić abonament.

! Odpowiedz
1 11 ~ben

oj Baciu i Dziadzu czy mogę na waz podpisać umowę na telewizję kablową???

! Odpowiedz
1 20 ~silber

Uszczelniająca? hahaha
Co uszczelniająca?
Coś nie cieknie? Kasa nie cieknie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne