REKLAMA

Cyfrowy Polsat utworzył nowy program emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł

2019-03-25 18:50
publikacja
2019-03-25 18:50

Cyfrowy Polsat zdecydował o ustanowieniu nowego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł i planuje przeprowadzić emisję w ramach tego programu w drugim kwartale 2019 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Zgodnie z warunkami emisji zarząd spółki może wykorzystać środki z emisji obligacji na dowolny cel, w tym na sfinansowanie przedterminowego wykupu obligacji serii A lub na nabycie obligacji serii A w celu ich umorzenia.

"Jednocześnie spółka informuje o podjęciu w dniu 25 marca 2019 roku decyzji o rozpoczęciu działań w celu refinansowania zadłużenia z tytułu obligacji serii A z wykorzystaniem środków z emisji obligacji w ramach programu, w tym w szczególności przeprowadzenia przez spółkę przedterminowego wykupu obligacji serii A lub nabycia obligacji serii A przez spółkę w celu ich umorzenia (...)" - napisano w komunikacie.

Wartość nominalna jednej obligacji wynosić będzie 1.000 zł, będą one mogły być emitowane w jednej lub w wielu seriach z terminem wykupu nie dłuższym niż 7 lat od dnia emisji.

Cyfrowy Polsat podał, że jego intencją jest przeprowadzenie emisji obligacji w ramach programu w drugim kwartale 2019 r. z zastrzeżeniem występowania odpowiednich warunków na rynku dłużnych papierów wartościowych.

W październiku 2018 roku spółka informowała, że jej zarząd zdecydował o podjęciu wstępnych działań związanych z potencjalnym refinansowaniem niezabezpieczonych obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, zapadających 21 lipca 2021 roku. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zzibi2
Brakuje kasy z PPV? Nie mogą jakiejś marnej walki ustawić i kasować znowu po 40 zł od odbiornika?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki