REKLAMA

Cyfrowy Polsat, Reddev oraz Zygmunt Solorz ogłosili wezwanie na akcje Cyfrowego Polsatu po 35 zł za szt.

2021-09-28 14:38, akt.2021-09-28 15:39
publikacja
2021-09-28 14:38
aktualizacja
2021-09-28 15:39
Cyfrowy Polsat, Reddev oraz Zygmunt Solorz ogłosili wezwanie na akcje Cyfrowego Polsatu po 35 zł za szt.
Cyfrowy Polsat, Reddev oraz Zygmunt Solorz ogłosili wezwanie na akcje Cyfrowego Polsatu po 35 zł za szt.
/ Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunt Solorz ogłosili wezwanie do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na WZ, po cenie 35 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM Trigon.

O planach ogłoszenia wezwania Cyfrowy Polsat informował w poniedziałek. We wtorek o godz. 14.44 kurs spółki wynosi 35,1 zł.

Zgodnie z harmonogramem rozpoczęcie przyjmowania zapisów nastąpi 18 października i zakończy się 16 listopada.

Zawarcie transakcji sprzedaży akcji planowane jest na 19 listopada, a rozliczenie transakcji sprzedaży akcji na 24 listopada.

Nabywać akcje w ramach wezwania będzie Cyfrowy Polsat i Reddev.

Wzywający podkreślili, że zamierzają nadal koncentrować działalność operacyjną Cyfrowego Polsatu i grupy kapitałowej przede wszystkim w obszarze mediów i telekomunikacji. Cyfrowy Polsat i Zygmunt Solorz prowadzą obecnie analizy strategiczne, których efektem ma być podjęcie ewentualnych decyzji o rozwoju działalności biznesowej grupy kapitałowej spółki w nowych obszarach, celem sukcesywnego wzmacniania i podnoszenia wartości grupy z korzyścią dla akcjonariuszy.

Zygmunt Solorz nie zamierza zmniejszać udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu.

"Ponadto, jeśli w wyniku wezwania wzywający nie nabędą wszystkich akcji objętych wezwaniem, tj. 263.807.651 (dwieście sześćdziesiąt trzy miliony osiemset siedem tysięcy sześćset pięćdziesiąt jeden) akcji, wzywający 1 (Cyfrowy Polsat - przyp. PAP) nie wyklucza dalszego nabywania akcji własnych, z zastrzeżeniem konieczności spełnienia odpowiednich wymogów nakładanych przez przepisy prawa powszechnie obowiązującego w odniesieniu do nabywania akcji własnych" - napisano w wezwaniu.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu Zygmunt Solorz posiada obecnie 58,75 proc. akcji poprzez TiVi Foundation, w tym za pośrednictwem Reddev Investments Limited 48,41 proc. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki