REKLAMA

CreativeForge Games ma strategię na lata 2019-21

2019-09-03 08:16
publikacja
2019-09-03 08:16

Spółka CreativeForge Games, w której PlayWay ma prawie 48 proc. akcji, opracowała strategię na lata 2019-21 - podała spółka w komunikacie.

fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Jak podano, spółka planuje m.in. tworzenie wielu preprodukcji gier taktycznych, strategicznych oraz o różnej tematyce w celu sprawdzenia ich potencjału produkcyjnego oraz przyjęcie bardziej zrównoważonej polityki budżetowej, co w efekcie ma pozwolić na produkcję większej liczby tytułów przy ograniczonych kosztach działalności.

Współpraca z PlayWay zakłada sprawdzanie potencjału sprzedażowego, testowanie gier przez PlayWay Testing Center oraz wsparcie w zakresie marketingu, wydawnictwa, sprzedaży i kontaktów międzynarodowych.

W ramach działalności wydawniczej, spółka zamierza pozyskiwać tytuły do wydania także spoza grupy PlayWay i zakłada możliwość częściowego finansowania takich produkcji.

Spółka chce maksymalizować zyski z wydawanych produkcji tworząc kolejne ich wersje na inne platformy. Może dążyć także do odsprzedania niektórych aktywów, jeżeli będzie to opłacalne ekonomicznie.

Podczas wtorkowej konferencji prezes Piotr Karbowski podał, że aktualnie spółka pracuje nad 14 projektami, z czego jeden – „Aircraft Carrier Simulator” - jest wdrożony do produkcji i może trafić do graczy za około rok. Łączny budżet produkcyjny gry ma wynieść do tego casu 200 tys. zł.

Firma planuje ponadto zaprezentować „niedługo” dwie zapowiedzi gry „House Flipper City”, z którą zarząd wiąże duże nadzieje. Premiera gry może nastąpić w ciągu 1,5 roku od startu produkcji, która rozpocznie się po prezentacji trailerów.

Prezes podał, że łączne koszty produkcji i preprodukcji gier wynoszą obecnie około 70 tys. zł miesięcznie. W spółce nad produkcją gier pracuje obecnie 10 osób, natomiast łącznie z zespołami zewnętrznymi w produkcje i preprodukcje - zaangażowanych jest około 100 osób.

Poza działalnością produkcyjną, CreativeForge Games negocjuje umowy na wydanie trzech gier spoza grupy Playway.

Spółka rozmawia również o stworzeniu mobilnej wersji gry „Hard West”.

CreativeForge Games negocjuje z pożyczkodawcami spłatę połowy zobowiązań, które wynoszą obecnie ok. 5,6 mln zł. Spłata miałaby iść w parze z wydłużeniem zapadalności zadłużenia o kilkanaście miesięcy, do marca 2022 roku. Na koniec czerwca spółka posiadała 4,9 mln zł środków pieniężnych.

Przedmiotem działalności CreativeForge Games jest produkcja wieloplatformowych gier komputerowych w obszarze gier taktycznych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od maja 2018 r. (PAP Biznes)

kuc/ doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki