REKLAMA
WAŻNE

Cormay chce w III kw. zakończyć prace na analizatorami Equisse i Hermes Senior

2017-04-29 00:34
publikacja
2017-04-29 00:34

Cormay zakłada, że w III kwartale 2017 r. wprowadzi do sprzedaży analizator hematologiczny Hermes Senior i rozpocznie komercjalizację analizatora biochemicznego Equisse - podała spółka w raporcie rocznym. Cormay przewiduje także, że rejestracja analizatora BlueBox przez regulatora nastąpi w 2018 r.

"Jednym z dwóch najbardziej zaawansowanych nowych produktów jest analizator hematologiczny Hermes Senior. (...) Przy założeniu zadowalającego postępu prac, przy poprawie działania oprogramowania, walidacja wewnętrzna urządzenia zostanie zakończona w II kwartale 2017 roku. Zakończenie walidacji zewnętrznej, zgodnie z dzisiejszym zaawansowaniem prac nad projektem, powinno nastąpić w III kw. 2017 roku. Po zakończeniu walidacji zewnętrznej spółka przystąpi niezwłocznie do złożenia deklaracji zgodności CE analizatora i jego rejestracji w URPL (Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - PAP)" - napisano.

"Aktualny harmonogram prac nad projektem zakłada wprowadzenie urządzenia do sprzedaży w III kwartale 2017 roku. Równocześnie zarząd spółki pragnie podkreślić, że ze względu na złożoność procesów i mnogość niezależnych od spółki czynników wpływających na realizację obu projektów, niezmiennie istnieje niskie prawdopodobieństwo zmian harmonogramów projektów" - dodano.

Z raportu wynika, że w I kwartale 2017 r. nastąpił odbiór pierwszego funkcjonalnego prototypu analizatora hematologicznego Hermes Junior.

"Kolejnymi etapami prac będą testy finalnych pięciu prototypów oraz rozpoczęcie industrializacji. Hermes Junior jest częściowo wykonany na komponentach i modułach zastosowanych w analizatorze Hermes Senior, tak więc końcowe prace polegające na walidacji, udoskonalaniu i przygotowaniu do produkcji powinny zakończyć się w czasie krótszym niż w przypadku analizatora Hermes Senior" - napisano.

"Wewnętrzna walidacja oraz zewnętrzna walidacja w specjalistycznych laboratoriach diagnostycznych planowane są w II półroczu 2017 roku. Równolegle będzie trwał proces przygotowania dokumentacji rejestracyjnej, w tym m.in. instrukcji użytkownika i instrukcji serwisowej, co umożliwi zgłoszenie tego produktu w URPL" - dodano.

Cormay podał, że projekt analizatora biochemicznego Equisse znajduje się na ostatnim etapie przed rejestracją.

"Grupa przewiduje, że do końca II kwartału 2017 roku zostanie ukończona walidacja zewnętrzna urządzeń, co następne umożliwi złożenie deklaracji zgodności CE analizatora i jego rejestrację w URPL. Rozpoczęcie komercjalizacji planowane jest w III kwartale 2017 roku" - napisano.

Z raportu wynika, że rejestracja analizatora biochemicznego BlueBox planowana jest na 2018 r.

"Na początku 2017 roku zostały przeprowadzone testy na kolejnej generacji prototypów, w efekcie których opracowano listę modyfikacji do wykonania. Następnym zaplanowanym etapem prac będzie przeprowadzenie testów prototypów laboratorium Grupy w Lublinie. Na podstawie testów powstaną aparaty preseryjne, na których zostanie przeprowadzona finalna walidacja przewidziana na początek 2018 roku. Rejestracja w URPL planowana jest w 2018 roku" - napisano.

Orphée, notowana na NewConnect spółka z grupy Cormay, prowadzi prace rozwojowe nad trzecim analizatorem z linii urządzeń hematologicznych – MSL30.

"Na początku 2017r. zakończono prace związane z opracowaniem i testami technologii oraz budową pierwszego prototypu. Obecnie prowadzone są prace, zmierzające do opracowania i testów finalnego prototypu. Wprowadzenie tego analizatora na rynek planowane jest w 2018 roku" - napisano.

W 2016 r. Cormay miał 82,3 mln zł przychodów i 17,9 mln zł straty netto.

Grupa Cormay zajmuje się produkcją odczynników diagnostycznych i dystrybucją aparatury medycznej. (PAP Biznes)

mj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Poinformowany
Piękna strata,artykuł typowo pod pompowanie wyceny akcji , kto frajer niech kupuje.
~szechterowagnida
5-6 zł to pewne FRAJERZE, % wystarczająco do zrealizowania zysku

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki