REKLAMA

Coraz więcej osób chce się zaszczepić przeciwko Covid-19

2021-01-14 06:58
publikacja
2021-01-14 06:58
fot. GagoDesign / Shutterstock

Zwiększa się odsetek osób, które chcą się zaszczepić przeciwko Covid-19. Obecnie chce się zaszczepić 60,9 proc. ankietowanych - wynika z sondażu IBRiS dla czwartkowej "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita" opublikowała w czwartek najnowszy sondaż IBRiS, który został przeprowadzony w dniach 8–9 stycznia na 1100-osobowej grupie respondentów. Wynika z niego, że obecnie chce się zaszczepić przeciwko Covid-19 60,9 proc. ankietowanych.

"Przy czym zdecydowanie chcących jest aż 37,2 proc. respondentów. Kolejne 23,7 proc. osób odpowiedziało, że raczej się zaszczepi. Zdecydowanie przeciwnych szczepieniu jest 16,3 proc. respondentów, a 11,8 proc. odpowiedziało, że raczej się nie zaszczepi" - czytamy.

Gazeta wskazuje, że styczniowy sondaż pokazał wzrost chętnych na szczepienia przeciwko Covid-19, w porównaniu z poprzednim sondażem z drugiej połowy grudnia aż o 14 punktów procentowych. "Przy czym największy spadek odnotowano wśród osób, które przed świętami twierdziły, że „raczej się nie zaszczepią". W grudniu odpowiedziało tak 27,1 proc. respondentów. Trzy tygodnie później grupa ta stopniała do 11,8 proc." - pisze "Rz".

"Nie zmieniła się natomiast za bardzo grupa osób zdecydowanie sceptycznych wobec szczepienia. W grudniu wynosiła ona 17,1 proc. W styczniu – 16,3 proc." - podaje dziennik.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" szef IBRiS Marcin Duma zauważył dwie przyczyny zwiększonej liczby osób chętnych na szczepienia. "Pierwsza to fakt, że szczepienia już ruszyły i nie ma zbyt wielu sygnałów o działaniach niepożądanych. Ludzie obawiali się, że szczepionka przygotowana w tak krótkim czasie może nie być bezpieczna" - powiedział szef IBRiS.

"Drugim powodem wskazanym przez eksperta jest coraz większe zmęczenie obostrzeniami sanitarnymi. A szczepienie wydaje się jedynym sposobem na odzyskanie kontroli nad własnym życiem" - czytamy. (PAP)

bf/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
zenonn
Po wprowadzeniu paszportów wszyscy będą chcieli się zaszczepić.
Niezaszczepieni będą nosić opaskę z gwiazdą covida?
mario7821
Eksperymentuja na nas jak na zwierzętach i na dodatek szczepionka genetyczna która jest jeszcze w fazie testów klinicznych i na dodatek zawiera GMO i wy ludzie jeszcze chcecie się szczepić ?
Lokdoun jest nie legalny a co dopiero szczepienia, teraz powinnismy wyjść na ulice i zniszczyć ten rząd za oszustwa na masowa skale
Eksperymentuja na nas jak na zwierzętach i na dodatek szczepionka genetyczna która jest jeszcze w fazie testów klinicznych i na dodatek zawiera GMO i wy ludzie jeszcze chcecie się szczepić ?
Lokdoun jest nie legalny a co dopiero szczepienia, teraz powinnismy wyjść na ulice i zniszczyć ten rząd za oszustwa na masowa skale z powodu Covid - 19.
Powinnismy przestać płacić podatki i wtedy nas nie tkną bo masy będą bali się a jednostkę to odrazu zniszczą !!!
golestan
"polski rząd" nic nie wymyślił samodzielnie, jak dobry piesek, jest na zawołanie Benjamina ;)
golestan
Socjotechnika idzie w najlepsze!
Akcja szczepienia (z igłą czy bez) celebrytek służyła zapewne temu, żeby udowodnić nieufnemu motłochowi, że ta szczepionka to taki dobry i bezpieczny towar, że nawet gwiazdeczki z TVN czy z plotek.pl się o nią biją.
znawca_wszystkiego
A tępy plebs nawet nie ma pojęcia że jest manipulowany.
wyrwin666
To ciekawe bo kogo bym się nie zapytał to nikt tym gównem szczepić nie chce ...
secundus
jej, to się nazywa reklama, wywoływanie wewnętrznej potrzeby
anty12
IBRiS to ten pisowski etatyczny grajdolek ?

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki