REKLAMA

Comarch chce połączyć niemieckie spółki i wprowadzić na giełdę we Frankfurcie

2013-01-29 14:01
publikacja
2013-01-29 14:01

W 2012 r. działalność Comarchu na rynku niemieckim zakończyła się pozytywnymi wynikami. Krakowska spółka chce połączyć swoje niemieckie firmy Comarch AG i Comarch SuB i za około 2-3 lata wprowadzić na giełdę we Frankfurcie - poinformował PAP prezes Comarchu Janusz Filipiak.

"Rok 2012 był pierwszym rokiem, w którym cała działalność w Niemczech zakończyła się pozytywnymi wynikami" - powiedział PAP Filipiak.

Comarch chce połączyć swoje niemieckie spółki, czyli Comarch AG i Comarch SuB.

"To jest proces, który potrwa ze względów technicznych, gdyż spółki te mają dofinansowania ze środków unijnych, mają straty z lat ubiegłych, które chcemy wykorzystać do optymalizacji podatkowej. Na poziomie operacyjnym je na pewno połączymy, ale trudno powiedzieć, w którym momencie tego roku będą połączone kapitałowo" - powiedział Filipiak.

"Udało nam się zintegrować te firmy operacyjnie ze sobą i z Comarchem, co jest ważniejsze, gdyż dlatego jesteśmy w stanie wykorzystywać synergie i obniżać koszty" - dodał.

Powstała z połączenia spółka ma zostać upubliczniona.

"Chcemy teraz jeszcze wzmocnić te spółki, poprawić wyniki i w ciągu około dwóch - trzech lat wprowadzić na giełdę we Frankfurcie" - powiedział prezes Comarchu.

Grzegorz Suteniec(PAP)

gsu/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki