REKLAMA

Coca-Cola przejmuje znaną markę wódki. Kwota transakcji robi wrażenie

2023-06-20 07:55
publikacja
2023-06-20 07:55

Na rynku napojów dojdzie do wielkiej transakcji, a głównych bohaterów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Coca-Cola przejmie producenta wódki Finlandia - poinformowano w komunikacie. Zakończenie zakupu planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

Coca-Cola przejmuje znaną markę wódki. Kwota transakcji robi wrażenie
Coca-Cola przejmuje znaną markę wódki. Kwota transakcji robi wrażenie
fot. Andre Silva Pinto / / Shutterstock

Coca-Cola HBC AG ma przyjemność ogłosić, że osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia firmy Brown-Forman Finland Oy, właściciela marki wódki Finlandia. [...] Uzgodniona cena zakupu wynosi 220 mln USD, [...] zakup podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne - napisano w komunikacie.

Wódka Finlandia jest produkowana od 1970 roku i jest wiodącą marką wśród wódek w Europie Środkowo-Wschodniej. Roczna sprzedaż sięga 2,7 miliona 9-litrowych skrzynek na całym świecie, z czego ponad 60 proc. jest generowane w ramach zasięgu geograficznego Coca-Cola HBC - dodano.

Proponowana transakcja stanowi wyjątkową okazję dla Coca-Cola HBC, która usprawnia jej dążenie do stania się wiodącym partnerem w zakresie napojów przez 24/7. Coca-Cola HBC od ponad 17 lat zajmuje się dystrybucją marki Finlandia i innych marek alkoholi premium, a to przejęcie jeszcze bardziej wzbogaci i wzmocni jej portfolio na większej liczbie rynków - przekazano.

Coca-Cola HBC AG należy do The Coca-Cola Company – jednego z największych na świecie producentów, dystrybutorów i sprzedawców napojów bezalkoholowych założonego w 1892 roku. Od 26 stycznia 1950 akcje spółki są notowane na nowojorskiej giełdzie i wchodzą w skład indeksów Dow Jones Industrial Average i S&P 500. W 2022 roku spółka miała 43 mld dolarów przychodów oraz osiągnęła nieco ponad 9,5 mld zysku.

JM

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
_xyz
Nie będzie już: gorzka wódka, gorzka wódka, trzeba ją osłodzić…
tomitomi
III . zasada kapitalizmu ; wszystko na sprzedaż .

Powiązane: Finlandia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki