REKLAMA

Co trzeciej firmie we Włoszech grozi zamknięcie w wyniku pandemii koronawirusa

2020-07-07 13:19
publikacja
2020-07-07 13:19
fot. Andrii Yalanskyi / Shutterstock

Co trzeciej firmie we Włoszech grozi zamknięcie z powodu skutków pandemii koronawirusa - napisano w raporcie krajowego Instytutu Statystycznego Istat. Zagrożona jest przyszłość 60 procent hoteli i restauracji.

W przedstawionym we wtorek raporcie Istat podkreślił, że w 38 proc. włoskich firm, zatrudniających łącznie 3,6 miliona osób stwierdzono istnienie czynników ekonomicznych i organizacyjnych, które zagrażają ich przetrwaniu w ciągu roku.

Największe takie ryzyko występuje w małych i średnich firmach; stanowią one ponad 70 procent przeżywających poważne trudności.

Jak zaznaczono w sprawozdaniu, zamknięcie grozi 60 proc. hoteli i restauracji, co oznacza, że pracę może stracić 800 tysięcy osób.

Ponadto odnotowuje się, że kryzysu może nie przetrwać 61 procent firm związanych ze sportem, kulturą i rozrywką, gdzie pracę ma około 700 tysięcy osób.

sw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (1)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Tak kończy socjalizm. Górę długów przewraca najmniejszy powiew. A trzeba przyznać, że Włosi są i tak relatywnie hiperkapitalistyczni w porównaniu do choćby Polski.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki