REKLAMA

Co piąty Ukrainiec chciałby budować przyszłość poza Ukrainą

2020-08-21 15:50
publikacja
2020-08-21 15:50
fot. GagoDesign / Shutterstock

Prawie co piąty Ukrainiec (19 proc.) chciałby budować swoją przyszłość za granicą, a w kraju - niemal 70 proc. - świadczą opublikowane w piątek wyniki sondażu. Spośród tych, którzy chcieliby wyjechać, przeważają osoby poniżej 40. roku życia.

Na pytanie, czy chciałbyś budować swoje przyszłe życie na Ukrainie, niemal 70 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak, oczywiście" lub "raczej tak". Wariant "raczej nie" i "absolutnie nie" wybrało łącznie 19 proc. badanych. 11 proc. stwierdziło, że trudno jest odpowiedzieć na to pytanie.

Uczestników badania zapytano też, jaka byłaby przyczyna ich wyjazdu, gdyby zdecydowali się na opuszczenie Ukrainy. Ponad 51 proc. wybrało wariant: "zamierzam mieszkać i pracować na Ukrainie i nie mam zamiaru wyjeżdżać za granicę". 22 proc. ankietowanych stwierdziło, że wyjechałoby ze względu na wyższe zarobki za granicą. Prawie 13 proc. odpowiedziało, że nie zadawalają ich warunki życia na Ukrainie, tyle samo stwierdziło, że w ich kraju jest zbyt niestabilna sytuacja polityczna.

Autorzy badania zauważyli, że najwięcej osób, które chciałyby budować swoją przyszłość za granicą, to ludzie poniżej 40. roku życia.

Sondaż przeprowadziły w dniach 14-19 sierpnia Fundacja Demokratyczni Inicjatywy i kijowskie Centrum Razumkowa. W badaniu wzięło udział 2018 respondentów z całego kraju oprócz zaanektowanego Krymu i separatystycznych republik w Donbasie.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ jar/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj
6 lat po Majdanie (30 lat od zmian 1990) skutki satanistów jak sekta Katksteina widac..
I w Ukrainie i Polsce, depopulacja, mld. dlugi, sciema i korupcja...
1945-1990 mocne panstwa UKR-PL, daja buraki, drewno, palety, sile robocza dla m.in. Niemców
ajwaj
Sanhedryn zla próbuje wciagac i Bialorus do bagna nedzy, neo-kolonializmu na wieki
Nie jest to dla nich proste, kolejny raz lipa
warszawyak
Już im się znudziła wielka ukraina wyłącznie dla banderowców ?

Powiązane: Ukraińcy na polskim rynku pracy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki