Co 12. Ukrainiec mieszka w Rosji

Najwięcej ukraińskich migrantów zarobkowych pracuje w Rosji. Mimo agresywnej polityki wobec Ukrainy w Rosji mieszka około 3 milionów Ukraińców. Większość z nich pojechała tam do pracy. Poinformował o tym szef ukraińskiego MSZ.

(fot. Artur Widak / FORUM)

Według danych ukraińskiego resortu dyplomacji, w Federacji Rosyjskiej mieszka co 12 obywatel Ukrainy. Jak poinformował ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin, niemal 3 miliony Ukraińców znajduje się tam, mimo że Rosja prowadzi wojnę przeciw Ukrainie. Szef ukraińskiego MSZ podkreślił, że duża część pracujących w Rosji Ukraińców to patrioci, ale przyzwyczaili się tak właśnie zarabiać i należy to zrozumieć.

Drugim krajem o największej liczbie ukraińskich migrantów zarobkowych jest Polska. W naszym kraju pracuje około miliona Ukraińców. W zeszłym roku przekazali oni do swojej ojczyzny 8 miliardów 600 milionów złotych.

Ogółem ukraińscy migranci zarobkowi z całego świata w 2017 roku przysłali na Ukrainę ponad 9 miliardów dolarów - to jest 30 miliardów złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/em/kano

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 2kbb

Polska ma dwa wyjścia.... Albo zamknie się na imigrantów zarobkowych ze wschodu i pozostaniemy krajem ze średnimi zarobkami w EU bez możliwości rozwoju albo Polska zaryzykuje i przyjmie część najbardziej aktywnych Ukraińców Białorusinów, Gruzinów Rosjan i zdoła zbudować Międzymorze z przejściem do I ligi krajów Europejskich....!!! Nie ma innej drogi dla Polski i nawet jeżeli będzie to bolesne , warto rzucić wszystkie siły dla zbudowania pozycji Polski i jej gospodarki....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.