REKLAMA

Citigroup będzie dążył do wyjścia z segmentu detalicznego w Polsce

2021-04-15 14:36
publikacja
2021-04-15 14:36
fot. Grzegorz Janowicz / Shutterstock

Citigroup będzie dążył do wyjścia z segmentów detalicznych na 13 rynkach, w tym z polskiego - wynika z prezentacji banku.

Bank w prezentacji wyników za I kwartał 2021 roku, wśród najnowszych podjętych decyzji strategicznych, wymienił wyjście z segmentów detalicznych na 13 rynkach w Azji i w regionie EMEA.

Citibank ma 75 proc. akcji Banku Handlowego.

"Bank zwróci się z formalną prośbą do Citigroup, jako swojego strategicznego akcjonariusza, w celu poznania szczegółów planowanych zmian. (...) Powyższe zmiany nie mają wpływu na działalność w obszarze Bankowości Instytucjonalnej" - podał w komunikacie Bank Handlowy.

Segment bankowości detalicznej Banku Handlowego w 2020 roku miał 33 proc. udział w portfelu kredytowym banku, a w strukturze przychodów jego udział wynosił 32 proc.

Na koniec 2020 roku portfel kredytów bankowości detalicznej wynosił 7,2 mld zł, w tym kart kredytowych 2,5 mld zł, pożyczek gotówkowych 2,5 mld zł, a kredytów hipotecznych 2,2 mld zł.

Segment ten zanotował w 2020 roku 354 mln zł straty brutto. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (12)

dodaj komentarz
drzaraza
Od 18 lat nam kartę citigold. Dla mnie to najlepszy bank.
talmud
June 17, 2008
New York, NY – Citi today announced the launch of Citigold Global Banking, a new premium personal banking and wealth management service available exclusively to Citigold clients around the world.
где ты изучал математику ?
jasiek2017
Jestem w Citi od ok 20 lat. Konto gratis, karta kredytowa dożywotnio gratis. Sam mogę podwyższyć limit przez internet kiedy chcę.
Czego chcieć więcej ?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
obiektywny_komentator
Znajoma rok temu wnioskowała o kartę Cimplicity, tak z ciekawości -skoro darmo dają. Wysłała im pity, wyciągi z kont itd. - wszystko ładnie w pdf jak trzeba. Nie miała żadnych kredytów, singiel przyzwoicie zarabiający. Na koncie miała ponad 300 tys. oszczędności -co im też ładnie wysłała, aby nie wychodziło, Znajoma rok temu wnioskowała o kartę Cimplicity, tak z ciekawości -skoro darmo dają. Wysłała im pity, wyciągi z kont itd. - wszystko ładnie w pdf jak trzeba. Nie miała żadnych kredytów, singiel przyzwoicie zarabiający. Na koncie miała ponad 300 tys. oszczędności -co im też ładnie wysłała, aby nie wychodziło, że jakaś patologia jest. Procesowanie wniosku (niezakończone) trwało 2 miesiące, obsługująca bankowa dzidzia dała jej do zrozumienia, że jest za biedna i że wysłała pliki do banku w jpg a nie pdf. Znajoma podziękowała na etapie wnioskowania. To są błędy na szczeblu zarządzania w centrali z brakiem nadzoru nad lokalnymi spółkami. Jakieś dziwne towarzystwo kolesi, jak można firmę do takiego stanu doprowadzić.
demeryt_69 odpowiada obiektywny_komentator
Ja dostałem kartę Citi Simplicity bez takiego zawracania głowy i jeszcze w promocji dostałem bony do Biedry na 400 zeta :)
obiektywny_komentator odpowiada demeryt_69
"Bank zwróci się z formalną prośbą do Citigroup, jako swojego strategicznego akcjonariusza, w celu poznania szczegółów planowanych zmian. Jednocześnie bank podkreśla, że kontynuuje bieżącą obsługę wszystkich klientów zapewniając najwyższe standardy oraz jakość oferowanych produktów i usług. Powyższe zmiany "Bank zwróci się z formalną prośbą do Citigroup, jako swojego strategicznego akcjonariusza, w celu poznania szczegółów planowanych zmian. Jednocześnie bank podkreśla, że kontynuuje bieżącą obsługę wszystkich klientów zapewniając najwyższe standardy oraz jakość oferowanych produktów i usług. Powyższe zmiany nie mają wpływu na działalność w obszarze bankowości instytucjonalnej - czytamy w komunikacie."

To co to za relacje? Publiczność najpierw dowiaduje się, że są na sprzedaż, a City Handlowy jak uboga krewna żebrze o informacje w centrali co z nimi zrobią. Pięknie.
demeryt_69
Na obecną chwilę Handlowy (obok Nest) ma jedno z dwóch darmowych ROR na polskim rynku oraz wyjątkowo atrakcyjne promocje kart kredytowych.
greatmongo
Mam konto w citi i to jest dramat.
raf2004
Jak Citi sprzeda bank detaliczny mBankowi, to dopiero będzie dramat !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki