REKLAMA
Tour de spółki

Ciech Soda Romania i CET Govora zatwierdziły nowe warunki dostaw pary do CSR

2016-09-06 16:39
publikacja
2016-09-06 16:39

Ciech Soda Romania (CSR) i CET Govora zatwierdziły nowe warunki finansowe dotyczące dostaw pary do CSR, stanowiące "kompromis pomiędzy oczekiwaniami CET a możliwościami finansowymi CSR". Strony uzgodniły cenę pary wyższą o ok. 16 proc. w stosunku do ceny obowiązującej w wypowiedzianej umowie - poinformowała Ciech w komunikacie.

W drugiej połowie sierpnia Ciech informowała, że sąd w Rumunii wydał orzeczenie, na podstawie którego CET Govora powinien realizować umowę dostaw pary do Ciech Soda Romania na dotychczasowych warunkach. Wydanie ustnego orzeczenia przez Ramnicu Valcea Tribunal nastąpiło na wniosek spółki zależnej Ciechu.

Spółka podała wówczas, że orzeczenie zawiesza skutki prawne dokonanego przez nadzorcę sądowego CET wypowiedzenia umowy dostaw pary technologicznej do CSR. Orzeczenie o zawieszeniu miało być wiążące do czasu rozpatrzenia przez sąd w I instancji powództwa CSR przeciwko CET kwestionującego skuteczność dokonanego wypowiedzenia. CET Govora wznowił 19 sierpnia dostawę pary technologicznej do Ciech Soda Romania. Spółka rozpoczęła wówczas proces przywrócenia produkcji sody.

Ciech podał we wtorek, że rumuński sąd Ramnicu Valcea Tribunal oddalił nieprawomocnie powództwo Ciech Soda Romania przeciwko CET Govora w upadłości układowej o uznanie za bezskuteczne dokonanego przez nadzorcę sądowego CET wypowiedzenia umowy dostaw pary technologicznej.

"Powyższe orzeczenie oznacza upadek uzyskanego przez CSR zabezpieczenia w postaci zawieszenia skutków prawnych wypowiedzenia umowy dostaw pary technologicznej" - napisano we wtorkowym komunikacie.

"Dostawy pary będą odbywały się na nowych warunkach począwszy od godziny 12:30 (czas rumuński) dnia dzisiejszego. W najbliższych dniach strony zamierzają zawrzeć umowę dostawy pary technologicznej" - dodano.

W maju tego roku rumuńska spółka CET Govora złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. CET jest jedynym dostawcą pary technologicznej do spółki zależnej Ciechu, Ciech Soda Romania. Para jest niezbędna przy produkcji przez CSR sody kalcynowanej oraz krzemianów płynnych.

W lipcu Ciech informował, że nadzorca sądowy CET Govora, na podstawie przepisów rumuńskiego prawa upadłościowego, wypowiedział spółce Ciech Soda Romania dostawy pary technologicznej ze skutkiem na 31 lipca 2016 r. Jednocześnie zaprosił Ciech Soda Romania do rozmów w sprawie określenia nowych warunków dostaw pary od początku sierpnia.

Na początku sierpnia Ciech podał, że w wyniku ograniczenia dostaw pary, CSR - z powodów technologicznych - wstrzymała produkcję sody. Postój miał być wykorzystany do przeprowadzenia remontów i konserwacji urządzeń. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~lukas
Ja w nich inwestuje, mimo zawirowań są stabilni, a myślę że będzie tylko wyżej
~radek
publikowali raport i było dobrze, w Rumunii też spokój. Sytuacja załagodzona, dobrze, że nie poddają się tak łatwo.
~jacek
Można powiedzieć rozwijają się pełną parą
~patryk
spolka, ktora wie czego chce i konseksekwentnie dziala
~hary
Wybijają się na polskim rynku, teraz liczę na zagranicę
~hary
Maja pomysł na siebie. Jeśli poprzez swoje działania zdobęda kolejnych inwestorów to będzie tylko lepiej.
~radw
Osoby, które w portfelu mają Ciecha mogą być zadowolone.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki