REKLAMA

Chińska odpowiedź na ChatGPT. Alibaba stworzyła własnego chatbota

Marcin Kaźmierczak2023-04-12 09:46redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-04-12 09:46

Spółka Alibaba, światowy gigant handlu e-commerce, stworzyła własną sztuczną inteligencję. Tongyi Qianwen to bezpośrednia odpowiedź na ChatGPT – informuje CNN.

Chińska odpowiedź na ChatGPT. Alibaba stworzyła własnego chatbota
Chińska odpowiedź na ChatGPT. Alibaba stworzyła własnego chatbota
/ Shutterstock

Chatbot o nazwie Tongyi Qianwen, co w luźnym tłumaczeniu oznacza „poszukiwanie prawdy przez zadawanie pytań”, docelowo będzie wykorzystywany przez wszystkie aplikacje Alibaby. Nie tylko przez platformę handlu e-commerce AliExpress, ale także nawigację, komunikatory i oprogramowanie pozwalające sterować głośnikami.

Sztuczna inteligencja stworzona przez Alibaba Group na razie wykorzystywana jest w dwóch aplikacjach: Tmall Genie (inteligentnym głośniku) i DingTalk (komunikatorze społecznościowym). Jak na razie chatbotem mogą posługiwać się jedynie firmy korzystające z usług Alibaby.

Jak przypomina CNN, wcześniej swoje sztuczne inteligencje w Państwie Środka stworzyły dwie inne firmy: Baidu i SenseTime. Wszystkie chatboty musiały jednak przejść państwowe kontrole bezpoeczeństwa. Dodatkowo wszyscy użytkownicy chcący z nich korzystać muszą zweryfikować swoją tożsamość.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (4)

dodaj komentarz
grab
Na pewno ChatGTP chiński, uwzględni osiągnięcia światowego komunizmu!
dariuszpiasecki
„poszukiwanie prawdy przez zadawanie pytań” - jajcarze z Chińczyków! Chatbot na będzie gadał głosem partyjnego urzędnika i wszystkie niewygodne rzeczy będą ukrywane. Np. masakrę na placu Tiananmen opisze jako radosny rodzinny piknik...
mesten
Jak to u komuchów wszysko musi być kontrolowane. A inteligencja powtarza że xi to najlepszy władca świata.

Powiązane: Sztuczna inteligencja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki