REKLAMA

China Coal dokupił 5,54 proc. akcji Bumechu; ma 9,77 proc.

2017-03-22 12:26
publikacja
2017-03-22 12:26
fot. Agnieszka Materna / Materiały dla mediów

China Coal Energy Company Limited dokupił 5,54 proc. akcji Bumechu, w wyniku czego jego udział w akcjonariacie spółki wzrósł do 9,77 proc. - podał Bumech w komunikacie. China Coal nie wyklucza dokupienia akcji Bumechu. O 12:30 akcje spółki zyskują ponad 17 proc.

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

"China Coal deklaruje także, że dalszy wzrost zaangażowania kapitałowego w spółce jest możliwy i może zostać zwiększony w ciągu 12 miesięcy od daty otrzymania niniejszego powiadomienia" - napisano w raporcie.

Bumech to przedsiębiorstwo z branży maszynowej świadczące usługi dla górnictwa. Trzy podstawowe obszary działalności to: drążenie wyrobisk podziemnych, produkcja urządzeń i maszyn górniczych i serwis i remonty maszyn.

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~zorro
a co jeśli to żarcik? firma o podobnej nazwie, ale zupełnie nie związana z tym co można znaleźć na necie. Po co Chińczykom taka firmeka? jaką ona ma technologię? kombajny górnicze ma kilka firm. Nie kupuje się browaru, żeby napić się piwa. Rynek państwowy, żadna atrakcja. Kryzys za kryzysem a firmy takie jak Bumech a co jeśli to żarcik? firma o podobnej nazwie, ale zupełnie nie związana z tym co można znaleźć na necie. Po co Chińczykom taka firmeka? jaką ona ma technologię? kombajny górnicze ma kilka firm. Nie kupuje się browaru, żeby napić się piwa. Rynek państwowy, żadna atrakcja. Kryzys za kryzysem a firmy takie jak Bumech w pierwszym szeregu problemów producentów.
~Le
No to mamy to zapowiadane przez pis upaństwowienie ..polskich firm..szkoda,że nie kupili Rosjanie byłoby jaśniej..
~hmmm
tylko przejęcie kontroli da Chińczykom dostęp do technologii. Potrzebują tylko dokupić ok 40 mln akcji. Gdyby tak ogłosili wezwanie po 2 zł to leszcze oddadzą zdołowane od miesięcy czy lat akcje ? 80 mln to dla takiej chińskiej firmy drobne, za wiedzę i technologie. Manewr realizowany od lat przez chińczyków w całej europie.
~no-futer
co ty bredzisz wegiel kamienny nie ma przyszlosci chinczycy wyzbywaja sie wszystkiego co jest z nim zwiazane i zamykaja kopalnie u siebie
~Marek odpowiada ~no-futer
ciekawie piszesz,
Jak firma chińska wydobywająca w swoich kopalniach ponad 226 mln ton węgla rocznie ( 2 co do wielkości w tej branży w Chinach) ma się "wyzbywać" wszystkiego co związane z węglem ?!!!
~Yolo
Przynajmniej kaczor rozmawia jak z równym
~olo
FOTA tez zostanie kupiona przez chinczykow?
~ra
przecież mogli kupić inni ale nie oni by chcieli dostać za darmo dając tylko łapówki,Chińczycy są chociaż fair, potrzeba więcej chińskiego kapitału w Polsce!!!
~jj
Tak wyglada ta PISowska repolonizacja?

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki