REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Chętnych więcej niż węgla. E-sklep PGG podwoił miesięczną sprzedaż

2022-05-19 08:06
publikacja
2022-05-19 08:06
Chętnych więcej niż węgla. E-sklep PGG podwoił miesięczną sprzedaż
Chętnych więcej niż węgla. E-sklep PGG podwoił miesięczną sprzedaż
fot. KWS / / Bankier.pl

Polska Grupa Górnicza (PGG), która w marcu wprowadziła w swoim sklepie internetowym możliwość zakupu węgla opałowego luzem, podwoiła miesięczną ilość dostępnego w e-sklepie surowca. Przedstawiciele spółki przyznają, że popyt na węgiel opałowy wciąż jest olbrzymi.

"Nasz sklep internetowy odnotowuje gwałtowny wzrost zainteresowania i popytu: stronę sprzedaży węgla odwiedza od początku roku o 2300 procent więcej internautów niż rok wcześniej" - powiedział w czwartek PAP rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Popyt - jak wynika z opinii klientów, przekazywanych m.in. w mediach społecznościowych - wciąż jest większy od dostępności węgla. Zdarza się też, że strona sklepu internetowego jest niedostępna lub węgla w danym momencie nie da się kupić. Przedstawiciele PGG zapewniają, iż obecnie firma kieruje do sprzedaży dla klientów indywidualnych cały wyprodukowany węgiel opałowy.

Od 11 marca, kiedy oprócz workowanych ekogroszków w sklepie internetowym można także kupić węgiel opałowy luzem z odbiorem własnym w kopalniach, ok. 30 tys. osób kupiło już 153 tys. ton tego paliwa, przeznaczonego do ogrzewania domów.

"Systematycznie zwiększamy ilość węgla sprzedawanego w e-sklepie. Początkowy wolumen 2-3 tys. ton na dobę w marcu został podwojony do 5-6 tys. ton obecnie" - podał rzecznik największego krajowego producenta węgla.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Ogółem od początku tego roku do połowy maja w sklepie PGG sprzedano ok. 206 tys. ton węgla opałowego. To absolutny rekord i ponad 34 razy więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku, gdy klienci kupili niespełna 6 tys. ton ekogroszku - wskazują przedstawiciele górniczej spółki, zapewniając, iż obecnie PGG maksymalnie wykorzystuje moce produkcyjne i dystrybucyjne.

Zachętą do zakupu węgla bezpośrednio u producenta jest cena - nawet trzykrotnie niższa w porównaniu do prywatnych składów opałowych. Tona węgla opałowego w PGG kosztuje ok. tysiąc zł. U pośredników jest to często 2,5-3 razy więcej, ponieważ cena w składach opałowych zawiera także m.in. koszty transportu (kupując węgiel bezpośrednio w PGG, koszty transportu ponosi nabywca) i marżę.

PGG zapewnia, iż spółce zależy na maksymalnym złagodzeniu rynkowych wstrząsów cenowych dla indywidualnych odbiorców węgla. Dlatego do umów firmy z autoryzowanymi sprzedawcami wprowadzono nowe zapisy o cenach sugerowanych przez producenta.

"Obowiązują one od 1 kwietnia tego roku. Pośrednik, mający zawartą umowę na zakup naszego węgla opałowego, musi też tak prezentować ceny sprzedaży na stronie PGG, by potencjalni nabywcy mieli możliwość ich porównania z cenami na rynku" - wyjaśnił Tomasz Głogowski.

Przed tygodniem prezes PGG Tomasz Rogala poinformował, iż obecnie połowa dziennej produkcji węgla z kopalń spółki trafia do indywidualnych odbiorców, ogrzewających swoje domy węglem. Nabywcą pozostałej części są głównie elektrownie i ciepłownie. Prezes zapowiedział, że proporcja na korzyść klienta indywidualnego będzie rosła.(PAP)

mab/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (11)

dodaj komentarz
boris-vodka
Jak za pierwszej komuny był podwójny "rynek"...Teraz mamy PISo-komunę bis....Otóż mamy ceny teoretyczne i praktyczne. PISowcy ścigać spekulantów,mafie VATowskie i Putina :):):)
Cena teoretyczna służy do wyliczania przez GUS inflacji ,mają panowie możliwość podrasować w dół wyniki PISo-flacji
Panie PINOKIO zajmij się
Jak za pierwszej komuny był podwójny "rynek"...Teraz mamy PISo-komunę bis....Otóż mamy ceny teoretyczne i praktyczne. PISowcy ścigać spekulantów,mafie VATowskie i Putina :):):)
Cena teoretyczna służy do wyliczania przez GUS inflacji ,mają panowie możliwość podrasować w dół wyniki PISo-flacji
Panie PINOKIO zajmij się pan tym bałaganem który zrobiłeś w naszym kraju albo jak nie potrafisz honorowo podaj się do dymisji.. Niech rządzą mądrzejsi....Proste i cały kraj skorzysta
andregru
Ograniczenie ilości sprzedaży na osobę i regulacja cen . Dzisiejsze czasy nie pozwalają na uczciwe ceny wolnego rynku .
prawnuk
Gratulacje. Co prawda stronka podobno kiepsko działa. Ale mija 1/3 wieku od transformacji ustrojowej i polski sektor węglowy odkrył sprzedaż i dystrybucję. W końcu zatrudnili kogoś spoza rodziny
qart
Dlaczego nie sprzedają drożej, po cenie rynkowej. Nie robią licytacji itd. Tak zrobiłby prywatny właściciel. Stopniowo popyt by się zasypał i ceny zaczęły spadać!
szprotkafinansjery
Przywieźli wyngiel, wyngiel! Wyngiel je w internetach!
pjoz
...przed wojną tys był
bier korytko
szprotkafinansjery odpowiada pjoz
Bier kubełko!
...i korytko świniowe. Na USB-C.
tomasz_jk
Bzdura, jest węgiel dostępny ale poza sklepem. Sklep jest teoretyczny, pokazówka, że coś sprzedaje, a nikt go nie kupi. Węgiel ten jest dostępny, ale sprzedaż kontroluje prawdopodobnie mafia związkowa w tej kopalni. W więc, ten węgiel kupiłem ( orzech ) nie przez stronę, bo to niemożliwe, a bezpośrednio z kopalni za 1240 zł za tonę Bzdura, jest węgiel dostępny ale poza sklepem. Sklep jest teoretyczny, pokazówka, że coś sprzedaje, a nikt go nie kupi. Węgiel ten jest dostępny, ale sprzedaż kontroluje prawdopodobnie mafia związkowa w tej kopalni. W więc, ten węgiel kupiłem ( orzech ) nie przez stronę, bo to niemożliwe, a bezpośrednio z kopalni za 1240 zł za tonę ( cena na obecną chwilę). Na fakturze jest cena taka jak stronie wystawiona przez kopalnie, tak jakby normalnie się kupiło przez stronę,natomiast reszta kasy jest prawdopodobnie dzielona pomiędzy osobę która przywiozła węgiel a tymi osobami co trudnią się procederem. Byle jak przewoźnik z ulicy nie przywiezie Ci węgla, tak przypuszczam. Najważniejsze, przekazujesz dane osobowe przewoźnikowi, który może przywieźć max 5 ton, które przysługuje na każdego kto pali w piecu ( na podstawie dokumentu jak otrzymałeś z Urzędu Miasta, że masz piec na paliwo stałe, na podstawie zgłoszenia tego faktu). Tak czy inaczej proceder kwitnie, ponieważ ta nieoficjalna wyższa cena za tonę węgla jest i tak niższa niż gdzie indziej. Popyt jest tak ogromny, że jakbym chciał jeszcze zamówić brakując ilość do 5 ton, to przewoźnik zrealizuje moje zamówienie dopiero w sierpniu, tyle osób jest w kolejce.
stah96
"Zdarza się też, że strona sklepu internetowego jest niedostępna lub węgla w danym momencie nie da się kupić." No zainteresowanie jest takie, że zdarza się, że strona sklepu internetowego jest dostępna w godzinach sprzedaży :D
toja97
W mojej opinii największą "blokadą strony" sklepu PGG są "klienci", którym, po zakupie węgla, zaświeca się lampka, że przecież ktoś musi im go dostarczyć.
Najpierw poszukaj pewnego transportu - potem poluj na węgiel.

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki