REKLAMA

Chciał zarobić na kryptowalutach. Przez pośrednika stracił wszystkie pieniądze

2021-05-13 14:28
publikacja
2021-05-13 14:28
Chciał zarobić na kryptowalutach. Przez pośrednika stracił wszystkie pieniądze
Chciał zarobić na kryptowalutach. Przez pośrednika stracił wszystkie pieniądze
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Na komendę policji w Kędzierzynie-Koźlu zgłosił się mieszkaniec tego miasta, który padł ofiarą oszustwa. Jak informuje KW Policji w Opolu, pokrzywdzony chciał zarobić na kryptowalutach, ale ostatecznie stracił około 75 tys. zł.

Opolska policja informuje o rosnącej liczbie zgłoszeń oszustw, których ofiarami są osoby chcące szybko się dorobić przy pomocy inwestycji w kryptowaluty lub "doradców", korzystających często z wizerunków znanych osób, które rzekomo wzbogaciły się dzięki tajemniczym inwestycjom. Przykładem takiego działania jest sprawa z Kędzierzyna-Koźla, o której w czwartek poinformowało biuro prasowe KW Policji w Opolu.

Rok temu mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, przy pomocy pośrednika zaczął inwestować w kryptowaluty na platformie inwestycyjnej. W tym czasie mężczyzna miał zarobić około 30 tys. zł. Kiedy chciał wypłacić zgromadzone środki, napotkał na pierwsze przeszkody.

Pośrednik poinformował go, że mogą wystąpić trudności ze względu na pandemię. Podczas późniejszych wielokrotnych rozmów telefonicznych pokrzywdzony zwrócił uwagę na coraz więcej nietypowych rzeczy m.in. wschodni akcent pośrednika, który dzwonił do niego z różnych numerów telefonów.

W trakcie jednej z nich konsultant poprosił mężczyznę o przesłanie zdjęcia dowodu osobistego w celach weryfikacji tożsamości i historii rachunku bankowego. Pokrzywdzony, chcąc odzyskać swoje pieniądze, postępował zgodnie z otrzymanymi poleceniami. Gdy na jego konto wpłynęło 55 tys. zł, został poproszony przez pośrednika o potwierdzenie transakcji bankowej kodem otrzymanym SMS-em. W tym czasie pośrednik obsługiwał jego komputer zdalnie za pomocą wcześniej zainstalowanej aplikacji. Gdy mężczyzna potwierdził transakcję, z jego konta zniknęły wszystkie pieniądze.

Policja ostrzega przed oszustami, którzy coraz częściej wykorzystują do przestępstw programy komputerowe oraz możliwość przejęcia zdalnej kontroli nad kontami bankowymi swoich ofiar, które nieświadomie im to umożliwiają. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki