REKLAMA

Certyfikaty BZWBK Nowa Era z powodzeniem i na giełdzie

2008-06-05 08:50
publikacja
2008-06-05 08:50
Na GPW zadebiutowały Certyfikaty BZWBK Nowa Era. Zakończona przed dwoma tygodniami sprzedaż okazała się dużym sukcesem – sprzedano wszystkie 30 tys. certyfikatów wartości 150 mln zł, a popyt przewyższył podaż. Inwestorom, którym nie udało się kupić Certyfikatów BZWBK Nowa Era, Dom Maklerski BZWBK zamierza zaoferować niebawem kolejny tego typu produkt.

Certyfikat BZWBK Nowa Era to produkt strukturyzowany, który pozwala na pomnażanie powierzonych środków, przy jednoczesnej ochronie 100% zainwestowanego kapitału i 100% udziału inwestora w wypracowanym zysku z inwestycji. Strategia inwestycyjna produktu obejmuje inwestowanie w światowe indeksy surowców, nieruchomości, akcji oraz w waluty. Ich udział dobierany jest w oparciu o model inwestycyjny Markowitza, którego autor został uhonorowany Nagrodą Nobla. Dzięki tej strategii Certyfikaty BZWBK Nowa Era dają inwestorom szansę osiągnięcia zysków zarówno w okresie wzrostów, jak i spadków na giełdach. Ponadto, zainwestowane środki podlegają comiesięcznej relokacji, co umożliwia dostosowanie inwestycji do bieżącej sytuacji na rynku i korzystania z najlepszych okazji do osiągnięcia zysku. Efekty strategii inwestycyjnej są odzwierciedlane przez zmiany wartości indeksu o nazwie BZWBK Nowa Era ER, który specjalnie na potrzeby produktu opracował BNP Paribas.

Częstą cechą dotychczas oferowanych produktów strukturyzowanych była ich mała płynność, czyli konieczność zamrażania inwestowanych środków na cały okres trwania inwestycji. Z Certyfikatami BZWBK Nowa Era nie ma tego problemu, bowiem od 4 czerwca br. są one notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oznacza to, że ich posiadacze będą mieli możliwość sprzedania papierów po cenie rynkowej przed upływem okresu inwestycyjnego.

Certyfikaty oferowane przez Dom Maklerski BZWBK cieszyły się tak dużym powodzeniem, że w ostatnim dniu zapisów część klientów nie miała już możliwości zainwestowania swoich pieniędzy. Papiery oferowano od 21 kwietnia do 12 maja br. Sprzedano wszystkie 30 tys. sztuk. Minimalna wartość inwestycji wynosiła 5 tysięcy złotych, a okres inwestycyjny 3,5 roku. Sprzedaż odbywała się w Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego BZWBK oraz w wybranych placówkach Banku Zachodniego WBK SA.

Osoby, które nie zdążyły zainwestować w Certyfikaty będą mogły zrobić to już niebawem. W najbliższych dniach Dom Maklerski BZWBK planuje sprzedaż Certyfikatu BZWBK Nowa Era 2, opartego na identycznej strategii inwestycyjnej jak jego poprzednik. Subskrypcja potrwa od 11 do 30 czerwca br.

Certyfikaty BZWBK Nowa Era w skrócie:

termin oferty: 21.04 2008 - 12.05.2008 roku,
forma: papier wartościowy,
część inwestycyjna - oparta o indeks BZ WBK Nowa Era ER - składający się z inwestycji złożonej ze światowych indeksów surowców, nieruchomości, akcji oraz walut,
wartość emisji: 150 mln zł, 30 tys. certyfikatów,
wartość certyfikatu: 5000 zł,
okres inwestycji: 3,5 roku,
100% ochrony zainwestowanego kapitału w terminie wykupu certyfikatów,
100% udziału w wypracowanym zysku z inwestycji - zysk określony na koniec okresu inwestycyjnego jako stopa zwrotu z różnicy między wartością początkową a wartością końcową indeksu BZ WBK Nowa Era ER,
płynność: certyfikaty w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

BZ WBK / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki