REKLAMA

"Cerabud to spółka która oszukuje pracowników i akcjonariuszy"

Jarosław Ryba2012-07-25 10:36
publikacja
2012-07-25 10:36
"Cerabud to spółka która oszukuje pracowników i akcjonariuszy. Ostatnio publikowane raporty sporządzono na podstawie nieprawdziwych informacji" to fragment komunikatu jaki został wysłany do systemu ESPI z konta samej spółki Cerabud. Pod raportem bieżącym podpisuje się "Maciej Orzechowski były Prezes Zarządu".


Pełna treść komunikatu:

"Raport bieżący nr 13 / 2012
Data sporządzenia: 2012-07-24
Skrócona nazwa emitenta CERABUD S.A.
Temat cerabud
Podstawa prawna
Treść raportu:
Cerabud to spółka która oszukuje pracowników i akcjonariuszy. Ostatnio publikowane raporty sporządzono na podstawie nieprawdziwych informacji. Wg mojej wiedzy na dzień dzisiejszy praktycznie cały majątek został rozkradziony, a rzekome cegielnie nie nadają sie do żadnej produkcji. Nowa emisja akcji ma tylko na celu dalsze wyciąganie pieniędzy z rynku i nie ma żadnego pokrycia w majątku. Obiecano mi, że za milczenie dostanę pakiet akcji, ale nawet w to już nie wierzę, dlatego zdecydowałem się na niniejszą publikację."

Oryginalny raport znajduje się pod adresem: https://www.bankier.pl/wiadomosc/CERABUD-S-A-cerabud-2601041.html

Cerabud to notowana na rynku NewConnect spółka budowlana. Jej podstawowym przedmiotem działalności jest produkcja i sprzedaż ceramiki budowlanej. Obecnie cała produkcja przypada na jeden asortyment - cegłę pełną paloną klasy 15 i sortymentu 1,6. Spółka na NewConnect debiutowała pod koniec 2009 r. Obecnie jej akcje są warte 2 gr. a jej kapitalizacja to 2 mln zł. W 2011 r. osiągnęła stratę netto 1,255 mln zł, wobec straty rok wcześniej w wysokości 2,6 mln zł.

ESPI to elektroniczny system informacji giełdowej, do którego emitenci (np. spółki giełdowe) są zobowiązane wysyłać raporty z bieżącej działalności. Obowiązki informacyjne nałożone na spółki publiczne, zobowiązują je do korzystania z systemu ESPI przed innymi kanałami za każdym razem, gdy przekazują na rynek nową informację. System wykorzystywany jest do przekazywania informacji np. o wynikach finansowych, zmianach we władzach spółki, nowych kontraktach i innych istotnych wydarzeniach dla akcjonariuszy.

JR
Źródło:

Do pobrania

CERABUDS1Ygif
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~analizujący
Mówią, że milczenie jest złotem a jak się chce coś powiedzieć to trzeba wiedzieć w jaki sposób to zrobić.
POkusa jak każda ale wygrał rozsądek a po zrobieniu porządków ten Pan będzie zasiadał w radzie (więc bardziej się opłaciło zrobić to co zrobił) i sądzę, że można by zacząć już kupować.
~myślący
aha a gdyby dostał akcje to by milczał. Ah ta moralność ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki