REKLAMA
PIT 2023

Ceny ropy w USA wahają się, ale tydzień może zakończyć się na minusie

2021-04-09 08:16
publikacja
2021-04-09 08:16

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w USA wahają się podczas ostatniej w tym tygodniu sesji, ale ogólnie zmierzają do tygodniowego spadku. Saudyjczycy przekonują, że OPEC+ jest wystarczająco elastyczny, aby zmienić swoje działania w zależności od sytuacji rynkowej - informują maklerzy.

Ceny ropy w USA wahają się, ale tydzień może zakończyć się na minusie
Ceny ropy w USA wahają się, ale tydzień może zakończyć się na minusie
fot. William Potter / / Shutterstock

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 59,46 USD, niżej o 0,23 proc. Wcześniej surowiec zyskiwał 0,2 proc.

Ropa Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 62,81 USD za baryłkę, niżej o 0,44 proc.

Arabia Saudyjska broni planu OPEC+, aby zwiększyć dostawy ropy z tej grupy i ocenia, że sojusz jest wystarczająco elastyczny, aby w razie potrzeby zmienić swój kurs i dostosować go do warunków rynkowych.

Saudyjski minister energetyki Książe Abdulaziz bin Salman powiedział, że na razie na rynkach ropy nie ma nic "co by nam przeszkadzało".

"Grupa OPEC+ będzie nadal spotykać się co miesiąc i może dostosować swoje plany (do sytuacji rynkowej)" - oznajmił.

OPEC+ planuje wprowadzenie na rynki paliw ponad 2 mln baryłek ropy dziennie więcej w nadchodzących miesiącach - do lipca - takie ustalenia zapadły na niedawnym posiedzeniu tego sojuszu.

"Sygnały na rynkach ropy są nadal zróżnicowane" - ocenia tymczasem Daniel Hynes, starszy strateg. ds. rynków towarowych w Australia & New Zealand Banking Group Ltd.

"Rosnąca liczba infekcji koronawirusowych i ponownie wprowadzane blokady w gospodarkach na świecie trzymają rynek ropy w ryzach" - dodaje.

Tygodniowa zniżka cen WTI na NYMEX wynosi mniej niż 3 proc. (PAP Biznes)

aj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki