REKLAMA

Ceny ropy w USA spadają. Odradzanie się koronawirusa może skutkować lockdownami

2020-09-23 08:11
publikacja
2020-09-23 08:11
Ceny ropy w USA spadają. Odradzanie się koronawirusa może skutkować lockdownami
Ceny ropy w USA spadają. Odradzanie się koronawirusa może skutkować lockdownami
fot. corlaffra / / Shutterstock

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw lecą w dół w reakcji na odradzanie się epidemii koronawirusa, co może doprowadzić do zwiększenia ograniczeń w gospodarkach i wywołać tym samym spadek popytu na paliwa - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na XI na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 39,51 USD, niżej o 0,73 proc., po wzroście notowań na zakończenie poprzedniej sesji o 0,7 proc.

Ropa Brent w dostawach na XI na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 41,49 USD za baryłkę, niżej o 0,53 proc., po wzroście ceny we wtorek o 0,7 proc.

Na świecie nie słabną obawy przed drugą falą zakażeń koronawirusem, co wymusiłoby wprowadzanie w gospodarkach kolejnych restrykcji i wywołało spadek zapotrzebowania na ropę.

Tymczasem raport branżowy Amerykańskiego Instytutu Paliw (API) przedstawił mieszany obraz sytuacji podażowej na rynku ropy w USA.

API podał w swoim niezależnym raporcie, że zapasy ropy w USA wzrosły w ub. tygodniu o prawie 700 tys. baryłek. Mocno spadły za to amerykańskie zapasy benzyny - o 7,7 mln baryłek.

Oficjalne dane o zapasach paliw w USA w ub. tygodniu poda w środę Departament Enegii (DoE).

Tymczasem w USA trwa jeszcze sezon huraganów. Tropikalna burza Beta zmierza w kierunku Luizjany, ale eksperci nie spodziewają się, aby wywołała ona większe problemy dla rafinerii na lądzie, a przerwy w pracy platform wiertniczych na morzu również prawdopodobnie nie bedą długotrwałe.

Libia z kolei przygotowuje się do ponownego otwarcia swojego przemysłu naftowego.

Na razie zniesiono środki ostrożności w terminalu eksportowym ropy Zueitina. Trwa też ocena sytuacji w innych portach - podaje firma National Oil Corp. (PAP Biznes)

aj/ osz/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wtomek
"Ceny ropy w USA spadają. Odradzanie się koronawirusa może skutkować lockdownami ", odradzanie się dolara pogrąża ceny surowców, czemu brednie wypisujecie o koronawirusie? Przyjdzie czas i na ten czynnik wtedy jednak dolar może słabnąć, a surowce mimo wszystko drożeć, takie podstawy korelacji w tym są ..Tanie "Ceny ropy w USA spadają. Odradzanie się koronawirusa może skutkować lockdownami ", odradzanie się dolara pogrąża ceny surowców, czemu brednie wypisujecie o koronawirusie? Przyjdzie czas i na ten czynnik wtedy jednak dolar może słabnąć, a surowce mimo wszystko drożeć, takie podstawy korelacji w tym są ..Tanie surowce to szybsze wychodzenie z impasu gospodarczego, jeszcze nikt nie zauważył, że spekulanckie "jazdy" na surowcach hamują gospodarki?.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki