REKLAMA

Ceny ropy w USA powiększają spadki, ale prognozy popytu są pomyślne

2021-06-08 08:12
publikacja
2021-06-08 08:12
Ceny ropy w USA powiększają spadki, ale prognozy popytu są pomyślne
Ceny ropy w USA powiększają spadki, ale prognozy popytu są pomyślne
fot. Anton Watman / / Shutterstock

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkują, powiększając spadki z poprzedniej sesji. Notowane niedawno 70 USD za baryłkę - najwyższy poziom od X 2018 r. - oddala się - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 68,83 USD, niżej o 0,58 proc.

Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 71,05 USD za baryłkę, niżej o 0,62 proc.

Analitycy wskazują, że wprawdzie ceny ropy obecnie spadają, ale na rynkach jest jednak zaufanie co do lepszych perspektyw popytu na paliwa, ponieważ szczepienia przeciwko koronawirusowi znacząco przyspieszają, a mobilność rośnie.

Koncern BP przewiduje, że nastąpi silne ożywienie popytu na paliwa, zwłaszcza że ruch w dużych miastach w Europie już jest tak duży, jak przed rozpoczęciem pandemii Covid-19.

"Istnieje wiele dowodów na to, że popyt będzie silny, a amerykańscy producenci ropy z łupków zachowują dyscyplinę w dostawach" - powiedział Bernard Looney, dyrektor generalny BP.

Jego komentarze zgodne są w wypowiedziami wielu innych dyrektorów branżowych, wskazujących na silne odbicie gospodarcze w wielu krajach.

"Zwyżki cen na rynkach ropy były ostatnio zbyt szybkie, więc teraz mamy trochę realizacji zysków" - mówi tymczasem Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

"Nie przykładałbym zbyt dużej wagi do obecnych spadków cen. Rynek ropy nadal znajduje się w trendzie wzrostowym" - podaje.

Ropa na NYMEX w USA staniała na zakończenie poprzedniej sesji o 0,6 proc. Podobny spadek notowań miała Brent na ICE. (PAP Biznes)

aj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wtomek
" ale prognozy popytu są pomyślne"- Nic nie mają do rzeczy prognozy popytu. Popyt nie rośnie z dnia na dzień jak głupi. Coś o elektrykach w tej branży nie za głośno gadacie. Dolar ma zamiar wykonać fikołka, tylko spekulanci nie mogą się zdecydować w , którą stronę będzie łatwiej. Uwalili go już ostro," ale prognozy popytu są pomyślne"- Nic nie mają do rzeczy prognozy popytu. Popyt nie rośnie z dnia na dzień jak głupi. Coś o elektrykach w tej branży nie za głośno gadacie. Dolar ma zamiar wykonać fikołka, tylko spekulanci nie mogą się zdecydować w , którą stronę będzie łatwiej. Uwalili go już ostro, a Euro nie ma interesu byś wyżej pompowane. Kurs dolara w większym stopni wpływa na notowania surowców niż tutejsze domniemania popytowe. Skończcie te fundamentalne błazenady.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki