REKLAMA

Ceny ropy w USA nieznacznie rosną

2020-10-15 08:07
publikacja
2020-10-15 08:07
fot. Pixabay / Pexels

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w Nowym Jorku nieznacznie drożeje. Zapasy surowca w USA spadły w ub. tygodniu mocniej niż się spodziewano, ale ta informacja niewiele pomaga notowaniom ropy - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na XI na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,08 USD, wyżej o 0,07 proc.

Ropa Brent w dostawach na XII na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 43,35 USD za baryłkę, wyżej o 0,07 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał w cotygodniowym raporcie, że zapasy ropy w USA w ub. tygodniu spadły o 5,42 mln baryłek.

Jeśli te dane potwierdzi w czwartek Departament Energii (DoE) byłby to najmocniejszy spadek amerykańskich zapasów ropy od sierpnia.

Analitycy oczekiwali spadku zapasów ropy o 2,1 mln b.

API podał też, że w minionym tygodniu spadły zapasy zarówno benzyny jak i paliw destylowanych, odpowiednio o 1,51 mln b i 3,93 mln b.

Inwestorzy śledzą również informacje na temat bodźców stymulacyjnych dla amerykańskiej gospodarki, co wsparłoby popyt na surowce.

Na razie jednak wątpliwe jest osiągnięcie porozumienia w sprawie pakietu bodźców fiskalnych - sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin ocenił już, że dojście do porozumienia w tej sprawie byłoby trudne przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA 3 listopada.

"W sytuacji, gdy amerykański bodziec dla gospodarki nie pojawi się przed listopadem i wraz z odradzaniem się pandemii koronawirusa na Zachodzie, ceny ropy naftowej czeka niestabilność" - ocenia Will Sungchil Yun, starszy analityk ds. towarów w VI Investment Corp.

Ropa w USA na NYMEX zyskała na zakończenie poprzedniej sesji 2,1 proc., podobnie jak Brent na ICE. (PAP Biznes)

aj/ gor/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki