REKLAMA

Central Fund of Immovables ma 6,8 proc. akcji Hawe

2015-10-26 14:12
publikacja
2015-10-26 14:12

Central Fund of Immovables, spółka zależna giełdowego CFI Holding, ma 6,8 proc. akcji Hawe - podało Hawe w komunikacie.

Central Fund of Immovables ma obecnie 7,3 mln akcji Hawe. Przed zwiększeniem zaangażowania posiadał 5,25 mln akcji spółki (4,99 proc.).

W piątek inny akcjonariusz Hawe, Glob Investment, sprzedając akcje spółki obniżył udział w akcjonariacie do 0,64 proc. z 6,34 proc. wcześniej.

W ubiegły czwartek Hawe podało, że Central Fund of Immovables podpisał list intencyjny z Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZAN, i kupi od funduszu obligacje Hawe i Hawe Telekom o wartości nominalnej 20,4 mln zł, a Open Finance obejmie obligacje CFI warte 33 mln zł.

Hawe negocjuje obecnie z wierzycielami warunki spłaty zobowiązań. W piątek upłynął termin podpisania umowy restrukturyzacyjnej, jednak do 30 października obowiązuje umowa term sheet pomiędzy Hawe a wierzycielami.

Na początku września Agencja Rozwoju Przemysłu rozwiązała umowę pożyczki udzielonej Hawe Telekom w 2010 roku, co oznaczało natychmiastową wymagalność 80 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi. Poręczycielem pożyczki dla spółki zależnej było samo Hawe. W związku z tą sytuacją zarząd Hawe ogłosił rozpoczęcie prac nad przygotowaniem wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

Dodatkowo Alior Bank wezwał Hawe Telekom (spółka zależna giełdowej grupy Mediatel, należącej do Hawe) do zapłaty 15 mln zł z tytułu udzielonego poręczenia za zobowiązania Marka Falenty (były właściciel Hawe) i Krzysztofa Rybki.

W połowie września Hawe podpisało umowę standstill m.in. z ARP, do której po kilku dniach dołączył Alior Bank. Jednocześnie zarząd porzucił prace nad wnioskiem o upadłość.

Na początku października Hawe podpisało z ARP i Alior Bankiem porozumienie, które zakłada emisję nowych obligacji spółki zależnej Hawe Telekom. Emisja ma być skierowana do wierzycieli Hawe i spółki-córki. Warunkiem zawarcia umowy restrukturyzacyjna jest objęcie nowych obligacji przez podmioty posiadające 90 proc. lub więcej starych papierów wyemitowanych przez Hawe Telekom. (PAP)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki