REKLAMA

Cena w wezwaniu odzwierciedla wartość godziwą spółki - zarząd spółki Orzeł Biały

2019-11-06 16:48
publikacja
2019-11-06 16:48

W ocenie zarządu spółki Orzeł Biały, zaproponowana w wezwaniu na akcje spółki cena 10,44 zł za papier odzwierciedla wartość godziwą - podał Orzeł Biały w komunikacie.

Cena w wezwaniu odzwierciedla wartość godziwą spółki - zarząd spółki Orzeł Biały
Cena w wezwaniu odzwierciedla wartość godziwą spółki - zarząd spółki Orzeł Biały
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

"Zarząd spółki ocenia, iż zaproponowana w wezwaniu cena w wysokości 10,44 zł za akcję mieści się w ramach definicji wartości godziwej. Zarząd stwierdza, że proponowana przez wzywającego w wezwaniu cena akcji jest zgodna z wymogami ceny minimalnej" - napisano.

We wtorek, spółka informowała w komunikacie, że fundusze OFE PZU "Złota Jesień", Dobrowolny Fundusz Emerytalny PZU i PKO BP Bankowy OFE uważają, że zaproponowana w wezwaniu cena nie odzwierciedla wartości godziwej spółki i po takiej cenie nie sprzedadzą akcji.

Fundusze napisały w piśmie skierowanym do wzywającego, czyli ZAP Sznajder Batterien, że cena zaproponowana w wezwaniu nie odzwierciedla wartości godziwej, biorąc pod uwagę "efekty synergii płynące z wejścia spółki w skład grupy Sznajder, dobre perspektywy rynku recyklingu ołowiu i silną pozycję rynkową oraz doświadczony zespół zarządzający spółką".

Pod koniec października ZAP Sznajder Batterien wezwał do sprzedaży 27,11 proc. akcji spółki Orzeł Biały, oferując za jedną akcję 10,44 zł.

Po przeprowadzeniu wezwania nabywający zamierza osiągnąć – z uwzględnieniem akcji spółki posiadanych bezpośrednio i pośrednio przez nabywającego – do 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu potrwa od 12 listopada do 11 grudnia 2019 roku.

Wzywający informował, że zamierza pozostać długoterminowym inwestorem spółki Orzeł Biały i koncentrować swoje działania na optymalizacji jej działalności operacyjnej i finansowej.

W środowym komunikacie zarząd spółki Orzeł Biały podał, że - w jego opinii - wezwanie pozostanie bez wpływu na interes spółki, w tym w szczególności na lokalizację prowadzenia działalności, a także nie ma podstaw twierdzić, że wezwanie wpłynie na zatrudnienie w spółce. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki