REKLAMA

Cena maksymalna akcji w ofercie publicznej Mo-Bruku ustalona na 260 zł

2020-11-18 08:26
publikacja
2020-11-18 08:26
fot. Robert Gardziński / FORUM

Cena maksymalna akcji w ofercie publicznej Mo-Bruku została ustalona na 260 zł - wynika z prospektu emisyjnego. Akcjonariusze zamierzają sprzedać do 1.053.866 akcji spółki, czyli wartość oferty może wynieść maksymalnie ok. 274 mln zł. Oferujący nie wykluczają zwiększenia puli oferowanych akcji łącznie o max. 351.288 akcji. Spółka nie emituje nowych akcji.

Na wtorkowym zamknięciu za akcję spółki płacono na GPW 328 zł.

Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych planowana jest w dniach 18-24 listopada.

Zapisy na akcje wśród inwestorów indywidualnych rozpoczną się 19 listopada i potrwają do 23 listopada, a przyjmowanie zapisów od inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 25-27 listopada.

W transzy inwestorów detalicznych dostępnych będzie ok. 10-15 proc. oferowanych akcji.

Do 25 listopada nastąpi publikacja informacji o cenie i liczbie oferowanych akcji. Przydział akcji planowany jest na 27 listopada.

Główni akcjonariusze Mo-Bruk-u, Ginger Capital oraz Value FIZ, zamierzają sprzedać w ramach oferty publicznej do 1.053.866 akcji spółki, stanowiących 30 proc. kapitału zakładowego oraz 25 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Ginger Capital zamierza sprzedać do 526.933 akcji serii B, a Value FIZ do 526.933 akcji serii C.

Oferujący zamierzają sprzedać akcje w proporcji 50/50 i nie wykluczają zwiększenia puli oferowanych akcji o łącznie do 351.288 akcji, stanowiących 10 proc. kapitału zakładowego.

Aktualnie Ginger Capital kontroluje 55,01 proc. kapitału zakładowego spółki, w przypadku Value FIZ jest to 43,25 proc.

"Obaj akcjonariusze sprzedający akcje, dostrzegając znaczny potencjał Mo-Bruk-u do kontynuacji wzrostu, zachowają istotne pakiety akcji po transakcji. Mając na uwadze cel poprawy płynności akcji na GPW spółce zależy na włączeniu do akcjonariatu nowych inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych" - napisano w komunikacie prasowym.

Jak podano, na bazie podpisanych umów lock-up zobowiązano się do niesprzedawania akcji spółki - w przypadku Ginger Capital przez 21 miesięcy, a w przypadku Value FIZ przez 9 miesięcy, oraz nieemitowania akcji Mo-Bruk przez 21 miesięcy.

Mo-Bruk złożył prospekt emisyjny do KNF na początku sierpnia. O zatwierdzeniu prospektu spółka informowała we wtorek.

Globalnymi koordynatorami oferty i prowadzącymi księgę popytu są mBank i Ipopema Securities.

Mo-Bruk działa w branży przetwarzania odpadów przemysłowych, niebezpiecznych oraz wybranych frakcji odpadów komunalnych. Firma z odpadów produkuje m.in. paliwa alternatywne, a także wytwarza sztuczne kruszywo stosowane m.in. w drogownictwie lub jako materiał rekultywacyjny. Grupa posiada dwie spalarnie, w których przetwarzane są m.in odpady medyczne i niebezpieczne. Akcje spółki notowane są na głównym parkiecie GPW od 2012 r. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki